İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...

İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...

İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Düzce valiliği tarafından kullanımı yasaklanan Patpat kullanımın esnetilmesini istedi.

 Kaymakam Yasin Öztürk'ü makamında ziyaret eden İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu; "Düzce ili genelinde ve Akçakoca ilçesinde çiftçilerimiz tarafından yoğun şekilde kullanılan Patpat olarak bilinen tarım aracı kısıtlamalarına esneklik getirilmesi talebinde bulunduk " dedi.

DAR GELİRLİ ÇİFTÇİNİN ARACI

Patpat genelde dar gelirli insanlarımızın kullandığı bir araçtır diyen ilçe başkanı Sarıoğlu, " Halkımız Patpat ile pazara ve tarlasına gidip gelmektedir. Bu araca belli sınırlamalar dâhilinde izin verilmelidir. Mesela Patpat ile sürücüsü haricinde sürücünün ailesi olmak ve 18 yaş üstü olmak kaydı ile 2 kişi binebilmelidir.  Belirli güzergahlarda patpat kullanımına izin verilmelidir. Halkımız tam fındık sezonu başlamışken araçsız bırakılmamalıdır. Kaymakamımız Öztürk konuya sıcak baktı ve jandarma ile emniyet ekipleri ile görüşüp konu ile ilgileneceklerini tarafımıza iletti. Konu ile ilgili ayrıca Zülkif Dağlı’yı ziyaret edip esneklik sağlanmasını isteyeceğiz." dedi.

Başkan Esvet Sarıgoğlu ayrıca; "Biz halka hizmet etmek, halkın güvenliğini sağlarken bir yandan halkın sorunlarına çare bulmak zorundayız. Halkımız merak etmesin her türlü yaralarına merhem olacağız." ifadelerinde bulundu.

Haber: V. Hançer Ünnü


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.