Gecelerini Gündüzlerine Kattılar

Gecelerini Gündüzlerine Kattılar

Bölgemizde tamiri çok zor yaralar açan sel felaketinin üzerinden 11 gün geçti…

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından  planlı kesim adı altında tahrip ettiği su havzamız çamur deryasına dönmüş o’ günden itibaren Akçakocalı temmuz suya hasret kalmıştı…

10 gündür sabah akşam Akçakocalıya temiz su temin etmek için canla başla çalışan Akçakoca Belediyesi Fen İşleri personeli, Sarıyayla barajından Koçullu arıtmaya gelen suyun çamurlu olması nedeniyle  yedek havzalar olan Kurugöl ve Sarıyayla Kızkayası suyunu devreye alarak Şehrin temiz su ihtiyacını karşılamaya çalıştılar.

EK KAYNAKLAR ŞEHİRE YETMEYİNCE…

Fakat afet sonrası ilçedeki temizlik çalışmalarından dolayı ek kaynaklardan alınan su şehre yetmemiş mecburiyetten dolayı baraj suyundan takviye yapılmak zorunda kalınmıştı.  Bütün kaynaklardan alınan sular Akçakoca arıtma tesisinde birleşmekte ve ön klorlama ile çıkış klorlaması otomatik olarak yapılmakta olup bulanıklık sebebiyle sadece kullanma suyu olarak kullanılması önerilmişti.  

PAZAR GÜNÜNDEN İTİBAREN NORMALE DÖNÜLECEK

Sudaki bulanıklığın önüne geçmek için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri günlerdir sorunu çözmeye çalışıyor diyen belediye yetkilileri; “ İçme suyunun normal hale dönmesi için Akçakoca Belediyesi Fen işleri müdürlüğü Su Alt Yapı ekibi yapılması gereken her çalışmayı yapmış olup, yarın itibari ( 28.07.2019 Pazar ) ile suların normal haline dönmesi beklenmektedir “ ifadelerinde bulundular.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.