Yasak 15 Mart’ta başlıyor

Yasak 15 Mart’ta başlıyor

Yasak 15 Mart’ta başlıyor

İç sularda av yasağı 15 Mart 2019 tarihinde başlayacak. Yasağa uymayan amatör balıkçılara 480 lira, ticari balıkçılara ise bin 635 lira idari para cezası uygulanacak.

 

4/1 ve 4/2 numaralı Ticari ve Amatör Avcılığı Düzenleyen Tebliğler kapsamında iç sularda sazan, kadife, şiraz ve yayın balıklarının avlanmaları 15 Mart-15 Haziran 2019 tarihleri arasında yasaklandı. Akarsularda olta ile tatlı su kefali ve gümüş balığı avı yapılabilecek.  Yasağın başladığı tarihte elinde sazan, kadife, şiraz ve yayın balıkları bulunan satış ve toplu tüketim yerlerinin Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurarak stok tespiti yaptırmaları isteniyor. 22 Mart 2019 tarihine kadar stokların tüketilmesi veya satışın durdurulması gerekiyor. Ayrıca 01 Ekim - 28 Şubat tarihleri arasında doğal alabalık, 15 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında sudak, tatlı su levreği ve 15 Aralık-31 Mart tarihleri arasında turna avı yapılamayacak. 15 Haziran' a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yapılacak olan denetimlerde, yasak türleri avladığı tespit edilen amatör balıkçılara 480 lira, ticari balıkçılara ise bin 635 lira idari para cezası uygulanacak. Ayrıca amatör balıkçılarda yasaklı ürüne, ticari balıkçılarda ise yasaklı ürün ve av gerecine el konacak. Su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşların gördükleri yasak avcılık faaliyetlerini Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine ya da Jandarmaya bildirmeleri isteniyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.