Akçakoca Rotary Kulübünden Diyaliz Makinesi Bağışı

Akçakoca Rotary Kulübünden Diyaliz Makinesi Bağışı

Akçakoca Rotary Kulübü tarafından Devlet hastanesine bağışlanan 5 adet diyaliz makinesinin devir teslim töreni gerçekleşti.Rotary kulübü, diyaliz makinelerinin yanı sıra, sdiyaliz ünitesinin oturma gruplarını da baştan sona yenilediler.

.

 

Akçakoca Rotary Kulübü tarafından Devlet hastanesine bağışlanan 5 adet diyaliz makinesinin devir teslim töreni gerçekleşti. Diyaliz ünitesi önünde yapılan etkinliğe Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve başkan yardımcısı Şenol Yazgan da katıldı. Farklı rotary kulüp başkanları ve guvernörlerinin de yer aldığı etkinliğin sunumunu televizyon programı yapımcısı Ayşegül Aydın sundu. Hastane avlusuna kurulan kürsüye konuşmak için davet edilen ilk isim Akçakoca Rotary Kulübü Başkanı Erkan Güldiken oldu.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Okan Yanmaz da şu ifadeleri kullandı:

”Tabii ki böyle desteklerin memleketin bir takım eksiklerinin giderilmesinde çok faydalı olduğunu anlatmaya gerek yok. Sizlerin Akçakoca’ya böyle ince bir düşünceyle yardım ettiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah benzeri projelerde de desteklerinizin devamını bekliyorum.”

 

Daha sonra konuşma yapan Hastane Başhekimi Op.Dr. Muzaffer Haldun Çolak ise şunları söyledi:

”Değerli Belediye Başkanım siz değerli Rotary Kulübünün önde gelen üyeleri, bu mutlu günümüzde yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederek başlamak istiyorum. Tabi biz hekimler olarak, sağlık çalışanları olarak insanların en değerli hazinesi olan sağlık ile uğraşıyoruz. Tabi bu meşakkatli bir iş. Hastanemizin bir çok eksikleri, sıkıntıları gün yüzüne çıkarak bizleri meşgul ederek, bizlerin de üstesinden gelmeye çalışarak bir şekilde bu sürece itiyor bizi. Biz Rotary kulübü ile şuanda yeni tanıştık. Kendilerinin bu mutlu gününde, özellikle heyecan duydukları bu günde bizlere bağışladıkları, aslında kendilerini hiç tanımayacakları hastaların dahi kendileri müteşekkir olacakları bu günde hastanem ve hastane çalışanlarım adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Belediye Başkanımın dediği gibi inşallah Akçakoca’nın diğer eksikliklerinde de yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi temenni ediyor ve teşekkür ediyorum.”

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimine geçildi. Belediye başkanı ve rotary kulüpleri temsilcileri kurdeleyi birlikte kestikten sonra, bağış yapılan diyaliz makinelerinin olduğu bölüm hep birlikte gezildi. Program sonunda toplu hatıra fotoğrafları çekildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.