Maske Takmayanlara Ceza Yağdı

Maske Takmayanlara Ceza Yağdı

Maske takmayan vatandaşlara yönelik uygulamada yüzlerce kişiye 900 lira ceza kesildi. Maskesiz olduğu için ceza yazılan bir vatandaş polislerden kaçmak isterken kovalamaca sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

 

  Bolu’da, korona virüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkan vatandaşlara yönelik İzzet Baysal Caddesi’nde uygulama yapıldı. Yaya ve ekip araçlarıyla cadde üzerinde uygulama yapan ekipler, anonslarla vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı.

Maskesiz dolaşan veya maskelerini kurallara uygun şekilde takmayan yüzlerce kişiye 900 lira para cezası kesildi. Bazı vatandaşları ise, polislerin uygulama yaptığı noktaya yaklaştıklarında maskelerini taktıkları görüldü.

 

  Cezadan kaçmak istedi

  Cadde üzerinde maskesini çenesinin altına takarak yürüyen bir vatandaş Yunus ekipleri tarafından durduruldu. Gerekli uyarılar yapılan şahıs ceza yazılması için ekiplerin uygulama yaptığı noktaya götürüldü. Polislerin bir anlık dalgınlığından yararlanan vatandaş, cezadan kurtulmak için hızla koşmaya başladı. Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda cadde üzerinde bir pasajın içinde yakalanan şahıs gözaltına alındı. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
22.06.2020
17:55

Düzce merkezde ayni Beyköyde kaynaşlida hergün uygulama Şart

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,85
Düzceli
22.06.2020
16:33

Maske dağıtımında vatandaşı es geçenler ceza için vatandaşın peşinden mi koşuyor? Koş vatandaş koş! Batan geminin malları bunlar!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,06
Süleyman ÖNCÜL
22.06.2020
15:50

Bide su uygulamayi beykoyunde yapsalar cok maskesiz var

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,57
Vatandad


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.