Bakan Kasapoğlu; “Sporu okul öncesine taşıyacağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporu okul öncesine taşıyacaklarını belirterek “Okul öncesinde hem beden eğitimi hem diğer dersleri yayma noktasında çalışmalarımız var” dedi.

 31 Mart Yerel seçimleri öncesi seçim çalışmalarına destek vermek için Düzce’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerle bir araya gelerek, gençlerin sorularını cevapladı. Bakan Kasapoğlu, gençleri spor tesisi ve yurtkur yurtlarında spor alanları taleplerini de geri çevirmedi. İl Müdürü Feyzullah Dereci’ye talimat veren Bakan Kasapoğlu; “Bir an önce bitirilsin” dedi.

 

Düzce’ye Müjdeler Verdi

Gençlerle sohbet programında Düzceli Gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; gençlerin tesis taleplerine kayıtsız kalmadı. Programda gelen Düzce’de spor alanları, Yurt-Kur bünyesindeki yurtlarda spor alanları, Üniversiteye Gençlikı Merkezi taleplerini dinleyen Bakan Kasapoğlu; İl Müdürü Feyzullah Dereci’ye; “Bir an önce bu tesisler yapılsın. Gençlerimizin ve kadınlarımızın kullanımına sunulsun” talimatı verdi. Ayrıca, Düzce Üniversitesi içinde birde Rektör Nigar Demircan Çakar ile görüşerek Gençlik Merkezi kurulsun talimatı verdi.

 

“Demokrasimizi Kimse Sorgulamasın”  

 “Bizim demokrasimizi kimsenin sorgulama hakkı olmadığını düşünüyorum” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  “18 yaş seçme ve seçilme yaşı gerçekten çok önemli bir devrim. Cumhurbaşkanımız bunu muhalefetin tüm itirazlarına rağmen ısrarlı bir şekilde size olan güveninden, sevgisinden bunu gerçekleştirdi. 2002 yılı öncesi halkı adam yerine koyamayan bir iktidar anlayışı vardı, vesayetçi. Ama hamdolsun şu an itibarıyla bizim demokrasi anlayışında gençlerimiz, her yaştan insanımız değerlidir, önemlidir. Yeri geldiğinde itirazları dahi önemlidir. Ülkemiz demokrasinin çoğulculuk ilkesinin ciddi anlamda içselleştiği bir ülke. Bu anlamda seçimlere katılma ve sandığa gitme oranı çok yüksek. Avrupa ile Amerika ile kıyaslandığında biz çok daha ilerideyiz. Bizim demokrasimizi kimsenin sorgulama hakkı olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

 

“Okul Öncesi Spora Ağırlık Vereceğiz”

Okul öncesi dönemlerde çocukların spor yapması için çalışma başlattıklarını işaret eden Bakan Kasapoğlu, “Biz buna doğru çalışma başlattık. Sağ olsun Milli Eğitim Bakanımız bu konuda katkı sağlıyor. Bu çerçevede biz ilkokulda değil okul öncesine de hem beden eğitimini hem diğer dersleri yayma noktasında çalışmalarımız var. Bunu biz okuldan bağımsız bir şekilde 3 yaşından itibaren alacağız çocuklarımızı belki 8-10 saatlerini onların beden eğitimi aktiviteleriyle geçirme yönünde somut çalışmalarımız var. Bunları yakında açıklayacağız. Amacımız tüm yaş gruplarının en az bir branşla ilgilenmesi. Çok güzel bir aşamaya geldik. Tekrarlıyorum sadece ilkokulda değil okul öncesine alacağız” dedi.

 Gençlerin talepleri karşısında Bakan Kasapoğlu “Üniversitenizde gençlik merkezi var mı?” diye sordu ardından “Rektörümüzle konuşalım Düzce Üniversitesine 3 ay içinde bir gençlik merkezi açalım” dedi. Bakan ayrıca yurtlara spor tesisleri yapılması talebine de “KYK’la spor salonları yapalım. Ama kullanmazsanız bunun faturası ağır olur” diyerek söz verdi.

 

 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Kasapoğlu ardından AK Parti İl Teşkilatı tarafından 31 Mart seçimleri için organize edilen çadır toplantıların da katılarak gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

 Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 31 Martta Düzcelilerden destek isteyerek “Ülkemizin tökezlemesini, Cumhurbaşkanımızın tökezlemesini, AK Parti’nin tökezlemesini isteyen güçlere bugüne kadar olduğu gibi ben yiğit ve kahraman insanların en güzel cevabı 31 Mart’ta vereceğine inanıyorum. İnşallah 31 Mart’ta biz onların nefret söylemlerine, ayrımcı yaklaşımlarına, yıkıcı tavırlarına inat inadına sevgi diyeceğiz, inadına merhamet diyeceğiz, inadına yatırım, üretim, taş üstüne taş koyma diyeceğiz.  İnşallah daha güçlü Türkiye’ye omuz omuza yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

 Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu Düzce’den ayrıldı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.