Vatandaştan İktidara Uyarı

Vatandaştan İktidara Uyarı

Vatandaştan İktidara Uyarı

MHP 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde 8 ilçeden 5’inde Belediye Başkanlıklarını alarak 24 Haziran seçimlerine göre oy oranını yüzde 35 arttırdı.

Düzce'de Cumhur İttifakı 8 ilçe ve 2 beldenin tamamını alarak seçimleri kazandı.

İttifakın MHP’li adayları Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca’da belediye başkanlığını alarak seçimleri kazandı.

Cumayeri’nde MHP’den aday olan  Mustafa Koloğlu, mevcut belediye başkanı AK Parti adayı Recep Tuna’ya karşı az farkla da olsa seçimi kazanmayı başardı.

Gümüşova’da MHP’den aday olan Muharrem Tozan, mevcut belediye başkanı, AK Parti adayı olan Ahmet Azap'a karşı seçimi kazandı. 

AK Parti adayı ve mevcut belediye başkanı Erol Bayraktar'a karşı Birol Şahin seçimi kazandı.

AK Parti Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, sürpriz şekilde seçimi kaybetti, rakibi MHP adayı Rasim Çam kazandı.

Akçakoca’da MHP’den aday olan Okan Yanmaz, mevcut belediye başkanı, AK Parti adayı olan Cüneyt Yemenici'ye karşı seçimi kazandı. 

İl Genel Meclisi sonuçları neticesinde Cumhur İttifakı yüzde 76’ya yakın oy alırken, MHP yüzde 28,23 oy oranı ile 24 Haziran seçimlerine göre yüzde 35 oy arttırarak seçimin galibi oldu.

KAYNAK DÜZCE PUSULA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.