Soylu: "Düzce'de 7 Vatandaşımızın Kayıp Olduğu İhbarı Geldi"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Düzce’de 7 kişinin kayıp olduğunu belirterek, “6 helikopter ve emniyetin insansız keşif uçağı hala burada hem gözetlemeye hem de arama kurtarma çalışmalarına destek olmaya devam etmektedir” dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Düzce’ye geldi. Düzce Valisi Zülkif

Dağlı ve kurum müdürlerinden brifing alan Bakan Soylu, ardından basın açıklaması yaptı. 7 kişinin selde kaybolduğunu dile getiren Soylu, “Öncelikle geçmiş olsun. Dün akşam saat 20.30 gibi başlayan aşırı yağış olarak nitelendirdiğimiz yağışlar maalesef bir taraftan sel bir taraftan heyelanlara neden oldu. Yaklaşık şu ana kadar 24 ayrı birim etkilendi. Bu ayrı 24 ayrı birimde ulaşılabildiği kadarıyla 212 vatandaşımızın buralarda mahsur kaldığı ve saat 16.00 itibariyle 4'ü çocuk, 2'si kadın, biri de erkek olmak üzere toplam 7 vatandaşımızın kayıp olduğu ihbarı geldikten sonra Esmahanım Köyü'nde Akçakoca'da arkadaşlarımızın çalışmalarını o tarafa doğru yönlendirildi. Ben arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı minnetlerimi ifade ediyorum. Bu akşam itibariyle herkes, Sayın Valimizin koordinatörlüğünde tüm birimler gayret içerisinde oldular. 4 helikopter, ardından 2 helikopter daha toplam 6 helikopter ve yine bizim emniyetin insansız keşif uçağı hala burada hem gözetlemeye hem de arama kurtarma çalışmalarına destek olmaya devam etmektedir. Yarın sabah itibariyle özellikle bahsedilen ırmak ve dere boyunca bir çalışma gerçekleştirecekler. Elbette ki aşırı yağıştı. Yani 161 kilogramlık bir yağıştan bahsediyoruz. 1 yılda Düzce'ye düşebilecek yağışın belli bir alanda 24 saatte düşmesini ölçü olarak belki değerlendirebiliriz. Tüm görevlilerimiz gerek maddi hasarlar konusunda, gerekse diğer hasarlar konusunda arkadaşlarımız yarın sabah itibariyle çalışmalarını başlatacaklar. Yine bu da arama ile ilgili her nokta ile her noktaya ulaşım ve o köylerde mahsur kalanların tamamı 135 kişi gerek toplu barınma yerlerinde gerekse şu anda hepsinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle barındırılıyor. Yine diğer köylerde bu konuda kalmak isteyenlere gıda yardımı, su yardımı yapılıyor. En son aldığımız haber köylere ulaşım söz konusu değil şu anda yarın öğlene kadar tüm köylerimize ulaşacağız” dedi. Basın toplantısının adından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Akçakoca’ya geçti.

Süleyman Soylu Akçakoca’da felaket bölgesini inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Kriz Merkezi’nde aldığı brifingin ardından Sele maruz kalan ve büyük hasar alan Akçakoca’da incelemelerde bulundu. Selin etkilediği Değirmenağzı mevkiinde tahrip olan yerleri gezen Süleyman Soylu’ya incelemeleri esnasında Belediye Başkanı Okan Yanmaz, brifing verdi. Hasarlarının büyük olduğunu belirten Okan Yanmaz, bütün yapıların yeniden yapılması gerektiğini de dile getirdi. Değirmenağzı’nda incelemelerde bulunan Süleyman Soylu daha sonra selin en çok hasar verdiği yerlerden olan Merkez Camii etrafında da incelemelerde bulundu. İncelemeleri esnasında selden etkilenen vatandaşlarla da görüşen Süleyman Soylu, vatandaşlara “Geçmiş olsun” diyerek bir süre sohbet etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Akçakoca ziyaretinin ardından Ankara’ya geri döndü.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
19.07.2019
08:37

Allahın afeti yapacak bir şey yok, ancak insanoğlu her daim tedbirini almalıdır, ne yazık ki bizim insanımız evinin, bahçesinin, inşaatının vs. çöpünü dere kenarlarına, ormanlık alanlara vs. atarsa yağmur yağdığında da Allah teala cevabını böyle veriyor, sen doğayı kirletir zarar verirsen o yaptığın zarar senide vurur diyor. Önce insan olarak bizler doğayı temiz tutmalı ve korumalıyız.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,67
insan pisletir doğa da o pisliği misliyle geri verir


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.