Her şey bir hayatı daha kurtarmak için

Afetlerin isimsiz kahramanları yine sahnedeydi. Özellikle doğal afet durumlarında arama tarama faaliyeti ile birlikte sağlık konularında yaralılara bulunduğu bölgede ilk yardım yapmak üzere eğitim alan UMKE ve 112 Acil Sağlık Ekipleri yaşanan sel felaketinde de sahada birçok insanı hayata bağladılar. 

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Ekipleri ve UMKE ekipleri selin vurduğu sahada insanların gitmekte zorlandıkları alanlarda yaptıkları çalışmalarla yüreklere girdi. Acil sağlık ekipleri ve UMKE ulaşımın olmadığı köylerde hasta, mağdur afetzedeleri yaşama döndürmek için yürüyerek gittikleri sular altındaki bölgelerde birçok hastayı ilk yardım yaparak sağlık kuruluşlarına ulaştırdılar. Kimi zaman AFAD, İtfaiye arama Kurtarma ve DAKE ekipleri ile koordineli çalışan kimi zaman ise kendi ekipleriyle dağ bayır dolaşan ekipler birçok afetzedeye de yardımcı oldu. Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’na ait helikopterlerle afet bölgesinden güvenli yerlere taşınan vatandaşlar için ise helikopterlerin indiği alanda vatandaşları bekleyen acil sağlık ekipleri, vatandaşların havadan indirilmesi ile ilk müdahaleyi stadyumda yaparak gelen vakaların hastanelere taşınmasını sağladılar. 
Doğal afetin ilk gününden son gününe kadar gece gündüz verdikleri emeklerle yüreklere giren 112 Acil sağlık ekipleri ve UMKE ekipleri için takdire şayan ifadelerini kullandılar.

 

 

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.