Kaldırımlara Park Edenlere Ceza Yağdı

Kaldırımlara Park Edenlere Ceza Yağdı

Düzce Belediyesi kaldırıma parklanan araçlara karşı denetim çalışmalarını arttırdı. Sosyal medya üzerinden yapılan vatandaş çağrılarına öncelik veren ekipler yaya geçişini engelleyen araçlara ceza yağdırdı.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde kaldırıma park eden araçları yakın markaja aldı.

Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan şikayetleri dikkate alan ekipler şikayetlerin yoğun olduğu Azmimilli mahallesinde denetime çıktı. Çok sayıda araç ve ekiple sahaya çıkan zabıta memurları kaldırım üzerine park eden araçlara önce anons sistemi ile uyarıda bulundu. Araç sahiplerini sözlü şekilde uyaran ekipler uyarılara karşılık alınmayan araçlara 153 TL idari para cezası uyguladı.

Zabıta Müdürlüğünden konu hakkında yapılan açıklamada "kaldırımlar yaya ve engelli vatandaşlarımızın ulaşımı için büyük önem taşıyor. Araç sürücülerinin bu konuda duyarlı olmasını önemle rica ediyoruz. Kaldırımlara park eden araçlar konusunda vatandaşlarımızdan da çokça şikayet alıyoruz. Bu konuda sürekli olarak denetimlerimiz devam ediyor. Başkanlık İletişim Ofisinde çalışan mesai arkadaşlarımızın özellikle sosyal medya üzerinden gelen talep ve şikayetleri birimimize iletmesi ile öncelikli denetim noktalarını belirliyoruz. Bu çalışma prensibi çerçevesinde kısa süre içinde kaldırıma araç parkı alışkanlığını ortadan kaldıracağız. Değerli vatandaşlarımızın da bu konuda bizlere yardımcı olmasını talep ediyoruz. Anons sistemi ile uyarı yaptığımız sürücüler, yaptıkları hatanın farkına varıyor. İdari para cezası uygulanan araç sahiplerinin de giderek bu konuda daha dikkatli davranacağına inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
16.06.2019
09:20

aynı ters yöne giden taksiler şaguş köprüsünün ordada var dere kenarından köprüye ters yönden dalıyorlar sürekli...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,76
ters yön taksiler
13.06.2019
17:27

İnönü Parkı yanında bulunan taksiler sürekli spor sokak hattında ters yönde gidiyor. Lütfen gereği yapılsın.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,72
Aa
13.06.2019
12:41

Vok guzel bir uygulama peki böyle bir durumda sikayeti nereye bildirmemiz gerekiyot

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,16
Arîf onay


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.