Jandarmadan Motosiklet Sürücülerine Uyarı

Selçuk AKYOL/Düzcetv

Düzce İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada yaz aylarının gelmesi ile birlikte motosiklet kullanımının arttığına dikkat çekilerek, motosiklet sürücülerine önemli ve hayat kurtaracak hatırlatmalarda bulunuldu.

Düzce İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada motosiklet sürücüleri için hayati önem taşıyan bazı hatırlatmalar yapıldı. Açıklamada motosiklet kullanıcılarının kazalarda önemli risk altında olduğu hatırlatılarak “Motosiklet kullanırken mutlaka kask takın.  Kesinlikle kaldırımlarda ve trafiğe kapalı yollarda motosiklet kullanmayın. Motosikletinizin egzoz susturucuları ile asla oynamayın. Egzoz patlatma ve yüksek sesli egzoz takmak suretiyle gürültü kirliliği yapmayın. Can güvenliğiniz için yoğun trafikte araçların arasından geçmeye çalışmayın. Sollama kurallarına mutlaka uyun. Şehir içi ve şehirlerarası hız limitlerine mutlaka uyun.  Seyir halinde iken asla telefon kullanmayın.  Motosikletin taşıma sınırı dışında yük ve yolcu almayın” denildi.

Ayrıca motosiklet sürücülerinin kask takması gerektiğine vurgu yapılarak “Motosiklet kullanırken seni koruyan bir kaporta yok. KASK takmadan karışacağın bir kazada başından alacağın bir darbe neticesinde ömür boyu yatağa veya protez ekipmanlara bağlı bir hayatı yaşamak zorunda kalabilir, hatta sevdiklerinden, ailenden ve hayattan kopabilirsin” ifadeleri kullanıldı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
26.06.2019
11:16

BU OPERASYONLARI GÖLYAKA'DA DA YAPIN HATTA BÜTÜN İLÇELERİMİZDE DE YAPIN ARTIK İLLALLAH ETTİK, ÖZELLİK BU ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERİ BİSİKLET SINIFINA GİRDİĞİ İÇİM ÇOCUKLAR DA KULLANIYOR ÇOK TEHLİKE ARZEDİYOR ONUN İÇİN LÜTFEN RUHSATSIZ, PLAKASIZ, VS. OLANLAR ALI KONMALI, CEZA KESİLMELİ

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,38
GÖLYAKA'YA DA GELİN


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.