Sözde zengin özde dolandırıcı

Dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanmaktan sabıkası bulunan,  kendisini zengin işadamı olarak tanıtan bir kişi, Düzce Asayiş Şube Müdürlüğü ve Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak yaptıkları operasyon sonucunda yakalandı. Düzce polisinin peşini bırakmadığı dolandırıcı şahsı Düzce Mahkemesi afetmedi.

Olay; Düzce’de 2 günde 5 kişiye ait evleri kiralamak bahanesiyle kapora alarak dolandırdığı ihbarları üzerine Abdulvahap Murat Togo isimli kişiyi takibe aldı. Abdulvahap Murat Togo’nun 5 kişiyi 800 ile bin TL arasında kaparo alarak dolandırdığını belirleyen ekipler, bu dolandırıcılık olaylarıyla ilgili Düzce Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık ekipleri ile Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan ortak çalışmalarda Abdulvahap Murat Togo’nun Zonguldak ilinde olduğu anlaşıldı.

Zonguldak ve Düzce Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak yaptığı operasyonla şahıs yakalanarak Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada yapılan işlemlerinin ardından Abdulvahap Murat Togo, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’na çıkartıldı. Zonguldak’ ta serbest kalmasına karar verilen şahsın peşini Düzce Asayiş Şube Ekipleri bırakmadı. Dolandırıcı olduğu belirlenen Abdulvahap Murat Togo için Düzce Cumhuriyet Savcılığı tarafından Zonguldak ilinden Düzce iline getirilmesi talimatı verildi. Şüpheli Abdulvahap Murat Togo, Düzce Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü dolandırıcılık Şubesi ekipleri tarafından Düzce’ye getirildi. Düzce’de işlemleri tamamlanan A.M:T. çıkarıldığı Düzce Adliyesi’nde mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
6.07.2019
22:44

Açık isim yazmak suç değil mi? Şahıs size dava açsa zor durumda kalırsınız. Bu ülkede katiller, tecavüzvülerin ismi bile kodlanıyor.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17
Veto


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.