Bu kadar seçkin bir kuruma yazık oluyor

Türkiye’de sadece belirli illerde bulunan El Sanatları Merkezi, Düzce’de atıl kalmaya devam ediyor. Düzce’nin büyük kesiminin ilçe ve köylerde yaşadığı göz önüne alındığında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kırsaldaki vatandaşlara meslek edindirmesi için hayata geçirdiği Merkez’in halen kuruluş amacını kursiyer bulunamıyor bahanesi ile yapmaması ise dikkatlerden kaçmıyor. Ancak, yetkililerin El Sanatları Eğitim Merkezi gibi seçkin bir kuruluşun bu haline neden halen göz yumulduğu da kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Tarım Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’nin sadece belirli şehirlerinde kurulan ve bir tanesi de Düzce’de bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi, açılmayan kurslar, verilmeyen eğitimler nedeniyle Düzce’nin beline kambur olmaya devam ediyor. Özellikle İstihdam seferberliği kapsamında ülke genelinde birçok kurum ve kuruluş, başta gençler, kadınlar ve engelliler gibi dezavantajlı gruplar olmak üzere vatandaşları meslek kursları iler iş hayatına adapte etmeye çalışırken El Sanatları Merkezi bütün imkanları olmasına karşın kursiyer sıkıntısını bahane göstererek kurs açmaktan kaçması ise dikkatlerden kaçmıyor.

İstihdam seferberliğine ve meslek kurslarına hassasiyetle yaklaşan başta Vali Zülkif Dağlı olmak üzere yetkililerin bu kadar önemli bir kuruluşun atıl duruma geçmesine neden göz yumdukları ise bir türlü anlaşılamıyor.

  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
30.05.2019
15:24

Çok çok doğru yazmış.Tam kitabın ortasından. fazlası yok eksiği var

Katılıyorum   Katılmıyorum
%41,94
xx xx
30.05.2019
08:47

BİR HARAMZADENİN DİREKTİFİYLE BAŞTAN SONA YALAN HABER YAPTIĞINIZ GİBİ, DEVLETİN KURUMLARINA VE İDARECİLERİNE YAPILAN HAKARETLERİ İÇEREN YORUMLARI YAYINLAMAKTAN DA ÇEKİNMİYORSUNUZ. BU YAPTIKLARINIZIN HUKUKEN SUÇ OLDUĞUNU DA O DİREKTİF ALDIĞINIZ ŞAHIS SİZE SÖYLEMEDİYSE, YAKINDA ÖĞRENİRSİNİZ MERAK ETMEYİN.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,49
bilen
29.05.2019
16:11

O KADAR GÜZEL İMKANLARI VE SANATKAR HOCALARI BULUNAN BİR KURUM DUYDUĞUMUZ VE GÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA KURUMUN İDARECİLERİ TARAFINDAN HİÇ BİR FAALİYETTE VE SOSOYAL PROJELERDE ÇALIŞMA YAPMAMIS KURUMUN MÜDÜRÜ ADETA BANKAMATİK MEMURU GİBİ BİRDE LOJMAN VERMİŞLER TATİL KÖYÜ GİBİBAHÇEDE MEYVA VAR YERMİSİN MİSALİ YAZIK BÖYLE BİR KURUMA VE ORADAKİ SANATKAR HOCALARA

Katılıyorum   Katılmıyorum
%59,30
FİKRİ BEYAN
29.05.2019
14:14

Çok doğru bi yazı olmuş, çok kıymetli, sanatkar hocaları var bunlar basiretsiz, bişeyden anlamayan idariceleri yüzünden çalışamaz hale gelmişler, ve aynı idarecilerin sabah gel akşam git mantığı ile yönettiği bu güzel kurum malesef bu halde şuan.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,10
İsmet temiz


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.