Müslümanlara Yapılan Saldırı Düzce´de Kınandı

Müslümanlara Yapılan Saldırı Düzce´de Kınandı

Yeni Zellandada ki iki camide müslümanlara yönelik yapılan silahlı saldırı, Düzce Sivil Toplum Platformuna bağlı Dernekler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından Cedidiye Camiinde protesto edilerek gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Yeni Zelanda da iki camide müslümanlara yönelik yapılan silahlı saldırı Düzce´de gıyabi cenaze namazı kılınarak protesto edildi. Cuma namazı sonrasında Düzce Sivil Toplum Platformu başta olmak üzere, bir çok sivil toplum kuruluşu, sendikalar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen gıyabi cenaze namazının ardından Düzce Sivil Toplum Platformu Başkan Yardımcısı Osman Altundal bir basın açıklaması yaptı.

Altundal “Yeni Zellanda da iki ayrı camiye saldıran katiller oradaki 49 müslümanı şehit ettiler. 40 müslümanda ağır yaralı. Canımız yandı içimiz burkuldu. dedi.  Biz sabah saatlerinde iken orada cuma namazı Dünyanın öbür ucu diyen altundal Biz daha uykudan uyanmadan müslüman kardeşlerimiz şehit edilmiş. Ama biz çok geç duyuyoruz.

Bu katliamı yapan teröristler Silahlarının üzerine yazılar yazmışlar. Yetmiş sayfa bildir hazırlanmış. Adam iki yıldır hazırlığını yapmış silahlarını almış, silahların üzerine yazılarını yazmış ve hazırlamış. Ayasofya için mesaj veriyor. İstanbul´dan Kostantinapolis diye bahsediyor. İstanbul´daki bütün camileri yıkacaklarını Ayasofya´yı minarelerden kurtarıp kilise yapacaklarını söylüyor. Kostantinapolis yine hristiyan şehri olacak yoksa geliriz oraya Bütün türkleri öldürürüz diye tehdit ediyor. Bu katillerde Bu camileri basanlar Mescidi aksayı basan yahudiler Yeni zellanda da camiyi kurşunlayan Hıristiyanlar Hep bir ağızdan bunlardan cesaret alarak Müslümanlara saldırıyorlar. Dedi.

Açıklama sonrasında tekbirlerin getirilmesi ile birlikte protesto yapılan dua ile son buldu.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.