Propolisli Ahududu Şurubu Projesi Başladı

Propolisli Ahududu Şurubu Projesi Başladı

Propolisli Ahududu Şurubu Projesi Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında düzenlenen proje yarışmasında İlimizi “Propolisli Ahududu Şurubu Projesi” ile temsil eden Zeynep GENÇ jüri özel ödülünü almaya hak kazandığı projesini hayata geçirmeye başladı.

Proje kapsamında İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kurtsuyu köyünde ahududu bahçe tesisi hazırlıklarına başlanarak ahududu fidanlarının dikimleri, destek ve tel sistemi ile damla sulama borularının kurulumu gerçekleştirildi. Projede elde edilen ahududu meyvelerinden meyve suyu elde edilecektir. Kadın çiftçimiz aynı zamanda yetiştiriciliğini yaptığı arıcılık faaliyetinden elde edeceği insan sağlığına faydaları ile bilinen propolis üretimi de yaparak ahududu meyve sularının içerisinde ilave ederek yeni bir içecek sunmayı hedeflemektedir.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, girişimci kadın çiftçimiz Zeynep GENÇ’in projesinin hayata geçmesiyle birlikte marka olabilecek potansiyele sahip bir ürün ortaya çıkabileceğini, bunun için gereken teknik desteğin sağlanacağını belirterek kadın çiftçimize başarılar diledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.