Türkiye'ye Örnek Başkan

Türkiye'ye Örnek Başkan

Türkiye'ye Örnek Başkan

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ilk meclis toplantısına girişinde iktidar ve muhalefet üyelerince ayakta alkışlanarak karşılandı. Özlü’nün özellikle muhalefeti de kucaklayan ve yok saymayan bir iletişim dili kullanması olumlu karşılandı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, görev süresi içinde muhalefeti ötekileştirmeyeceğinin mesajını verdi.

Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı, Faruk Özlü başkanlığında yapıldı. Özlü, meclis toplantısına girişinde, AK Partili üyelerin yanı sıra MHP, İYİ Parti ve CHP’li üyelerce de ayakta alkışlanarak karşılandı.

Özlü, meclis üyelerinin bu tavrına, “Seçimden önceki ortamı geride bıraktık. Şimdi Mecliste çalışma zamanı. Hepimiz farklı düşünüyoruz, zaten bunun için farklı partilerde yer alıyoruz. Farklı görüşlere ihtiyacımız var ve hepimiz farklı görüşleri dinlemeye özen göstermeliyiz. Daha tatlı, daha samimi ve temiz bir dil kullanmalıyız. Her bir Meclis üyesi bunu gözönüne almalıdır” dedi.

Faruk Özlü, başkanlık görevi süresince muhalefetin önerilerini de dikkate alacağını vurgulayarak, “Düzce Belediyesi Meclisi’nde her partinin ortak kararını dinleyeceğim ve ortak fikirle konsorsiyum oluşturacağız. Düzce Belediye Meclisi olarak her konuda ortak karar almaya, her fikri dinlemeye özen göstereceğiz. Her meclis üyesinin kendi uzmanlık alanında fikirleri var. Biz bu fikirlerden yararlanacağız” diye konuştu.

Özlü ayrıca meclis üyelerinden toplantılarda “yumuşak dil” kullanmalarını istedi, “Düzce küçük bir yer. Hepimiz düğünde, bayramda, cenazede bir araya geliyoruz. Hatta ortak iş yapan arkadaşlarımız var. Bu yüzden özellikle mecliste yumuşak bir dil kullanma taraftarıyım, sizden de bunu rica ediyorum” dedi.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
16.4.2019
22:45

DÜZCENİN RENGİNİ ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK OLAN TEK BAŞKAN EKİBİYLE HAZIR YOLUN AÇIK OLSU SN BAŞKAN

Katılıyorum   Katılmıyorum
%42,86
GAFUR TUNÇ


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.