Uzmanlar Bilişim Sektörünü Anlattı

Uzmanlar Bilişim Sektörünü Anlattı

Zübeyde Hanım Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzenlediği kariyer günleri etkinliği ile katılan ortaokul, lise öğrencilerine kariyer planlama konusunda eğitim verdi.


“Bilişim Teknolojileri Alanı Kariyer Günü ve Tanıtımı” projesi kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir konferans düzenlendi. Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Pınar Kalkan ve Bilgisayar Mühendisi Aylin Şevik’in konuşmacı olarak katıldığı kariyer planlama konferansına dinleyici olarak ise Bilgi Ortaokulu, Vatan Şıralık Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, 19 Mayıs Ortaokulu ve Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. 


Konferansa katılan ortaokul ve lise öğrencilerine bilişim sektörü, kariyer planlaması ve bilişim sektöründe kariyer yapma konularında bilgiler verildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
18.4.2019
09:52

Artık bakanlık meslek liselerini ticaret kız meslek diye ayırmıyor hepsi tek bir müdürlüğe bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak geçiyor. Ayrıca Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bilişim Yönetim Sistemlerinden Bilgisayar Öğretmenliğine Uluslararası Ticaret bölümünden çalışma ekonomisine Bankacılık ve Finansmana sayısız fakülteye başarılı öğrenci göndermiş bir kurumdur. Alan tanıtımında bu sadece mühendislik değil bu mesleklerde anlatıldı. Bilip bilmeden yorum yapmak ezbere konuşmak kolay. Keşke yorum yapanlar etkinliğe katılıp Bilişim Teknolojileri Alanının değerini görebilselerdi.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,16
Öğrenci
17.4.2019
22:02

Bilgisayar demek matematik demektir çarpım tablosunu bilmeyen meslek lisesinde öğrenciler var bunlar nasıl bilgisayar programı yapacak kendimizi oyalamayalım

Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,19
Bilişim ve matematik
17.4.2019
20:45

Kız meslek liseleri amacına hitap etmeli bilişim ticaret liselerinde toplanmalı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,94
Kız meslek
17.4.2019
20:42

Kaç tane bilgisayar mühendisi çıkmış bu okuldan acaba kandırmayın insanları

Katılıyorum   Katılmıyorum
%40,00
Öğrenci


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.