UA-22840198-1

"Let Everybody Inside" ın açılışı yapıldı

?Let Everybody Inside? AB Projesi açılış toplantısı yapıldı. 2019 yılı Temmuz ayı sonunda sona erecek projede ortak kurumlarda çalışan personelin göçmen ve mültecilere yönelik yaklaşım becerileri artırılacak, mülteci, göçmen ve sığınmacı öğrencilere yönelik sosyal faaliyetler düzenlenecek

2017 yılı Erasmus+ teklif çağrısı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülecek olan "Let Everybody Inside" başlıklı, 157.000 Euro bütçeli KA2 stratejik ortaklık projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülecek olan projenin yurt dışı ortak ülkeleri İtalya ve Portekiz iken, ulusal ortakları ise  Bolu, Iğdır ve Kilis Milli Eğitim Müdürlükleri, Düzce il Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Düzce Rehberlik Araştırma Merkezi, Yeşiltepe İlkokulu ve İsmetpaşa Ortaokulu olarak açıklandı.

?Let Everybody Inside? AB Projesi açılış toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, proje ortak ülkeleri İtalva ve Portekiz?den gelen temsilciler, Bolu, Iğdır ve Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü, Yeşiltepe ve İsmetpaşa Ortaokulu Müdürlerinin katılımlarıyla Pelemir Otelde gerçekleştirildi.

Proje Açılış Toplantısının ikinci gününde, 12 Aralık 2018?de temsilcilerin katılımlarıyla çalıştay düzenlenecek.

2019 yılı Temmuz ayı sonunda sona erecek projede ortak kurumlarda çalışan personelin göçmen ve mültecilere yönelik yaklaşım becerileri artırılacak, mülteci, göçmen ve sığınmacı öğrencilere yönelik sosyal faaliyetler düzenlenecek, programa katılan ortak kurumların tüm mülteci, göçmen ve sığınmacı ebeveynleri, öğrencileri ve çalışanları arasında eşgüdüm sağlamak için sosyal entegrasyon merkezi açılacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.