OKUL ÖNCESİ ALAN TARAMALARI BAŞLADI

OKUL ÖNCESİ ALAN TARAMALARI BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul öncesi eğitim için 2 yıl önce başladığı çalışmalara bu yılda devam edecek. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit okul müdürlerine, alan taraması ve velilerin tek tek ziyaret edilmesi talimatı verdi.

 

 

Onuncu Kalkınma Planı ve Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planındaki okul öncesi okullaşma oranını artırmak ve her çocuğun ilkokula başlamadan önce en az bir yıl okul öncesi eğitim almış olmasını sağlamak için, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Düzce?de de çalışmalar yapılmıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü  bu yıl 3. kez gerçekleştireceği çalışmalara yeniden bir ivme kazandırmak için kolları sıvadı.

 

Bu amaç doğrultusunda merkez ilçe okul öncesi müdürleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul öncesi 5 yaş çağında olup devamsız olan her çocuk için ayrı ayrı ziyaretler düzenlenmesini, okul öncesi okullaşma oranını arttırmak için azami gayret sarf edilmesini, çalışmalar sonucunda aday kayıtlı hiçbir öğrencinin bırakılmamasını istedi.

 

 İl genelinde okula kayıtlı olmayan ve öncelikle bir sonraki eğitim öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak olan çocuklara ilişkin, okul müdürlükleri tarafından okulun öğrenci alacağı çevrede ikamet eden çocuklar itibariyle tek tek değerlendirilecek,  oluşturulacak komisyon marifetiyle alan taramaları yapılarak, öğrenci velileri ziyaret edilecek, her bir çocuk için yapılan ziyaretler ayrı ayrı tutanak altına alınarak hazırlanan dosyalar müdürlüğe teslim edilecek.

 

2016 yılından bugüne yapılan çalışmalar neticesinde 5 bin 555 olan öğrenci sayısının 7 bin 169 rakamına ulaştığı bildirilirken, bu yıl 25 Ekim?e kadar gerçekleştirilecek alan taramaları ve aile ziyaretleriyle bu sayının daha yukarılara yükseltilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.