Baro Başkanı Azade Ay, İstiklal Marşının 97. Yıl dönümünü kutladı

Baro Başkanı Azade Ay, İstiklal Marşının 97. Yıl dönümünü kutladı
                                   
 
   Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, ?İstiklal marşımız yalnızca bir marş değil, bir ulusun yeniden uyanışının müjdeleyicisi olmuştur? dedi. 
 
 Baro Başkanı Av. Azade Ay, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ile ilgili  yaptığı yazılı açıklamada ?12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşımız, kabul edildiği tarihte dahi yalnızca bir marş değil, bir ulusun yeniden uyanışının müjdeleyicisi olmuştur. Tıpkı Marşımızda olduğu gibi, ulus olarak birlik ve beraberlik içerisinde, korkmadan bağımsızlığını savunan Yüce Türk milleti, nihayetinde Kurtuluş Savaşını kazanarak istiklal ve cumhuriyetine kavuşmuştur.
 
İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde büyük Şair Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha yad eder, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bugüne kadar bayrağımızı bu vatanda dalgalandıran Şehitlerimizin hatıralarına ve gazilerimize Düzce Barosu adına saygılarımı sunarım? ifadelerinde bulundu.  
                    

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.