UMUT,HUZUR VE MÜJDE GECESİ

UMUT,HUZUR VE MÜJDE GECESİ

Peygamberimiz Hz. Muhammed?in göğe yükselerek Allah?ın huzuruna kabul edildiği gün olarak kabul edilen Miraç Kandili bu gece idrak edilecek. Tüm inananlar,  Allah?ın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesi olan Miraç kandilinde kusur ve günahlardan kurtulmak için tevbe ve istiğfarda bulunacak.

 

 

Zamanın her anı değerlidir ve boşa harcanan zamanın telafisi mümkün değildir. Bu nedenle insan ömrünün her anı çok değerlidir. Ancak bazı zamanlar vardır ki onların kıymeti diğer zamanlardan daha fazladır. Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayı da bunlardan biridir. Halk dilinde ?üç aylar? olarak anılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi bir mevsime girişimizin habercisidir. Milletimizin ?kandil? olarak adlandırdığı bu gecelerdn biri olan Miraç gecesi de , gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardan biridir.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.