BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA ?

BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA ?

 

Diyanet İşleri Başkanılığı'nda yapılan açıklamaya göre Düzce'de Bayram Namazı 06.09'da,Akçakoca'da 06.08'de,Kaynaşlı'da 06:08'de,Yığılca'da 06:07'de, Çilimli ve Cumayeri'nde 06:09'da, Gölyaka'da 06:10'da kılınacak.

Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı büyük bir coşku ile kutlanacak. Günlerdir bayramı sabırsızlıkla bekleyenler şimdide bayram namazı saatini araştırmaya başladı. Diyanet ise Düzce bayram namazı saatini açıkladı. Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesi olarak bayramların birinci günü, kuşluk vaktinde kılınan bayram namazı büyük bir önem arz ediyor.

Peki bu sene Düzce'de Ramazan Bayramı namazı sabah saat kaçta kılınacak? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bayramı namazı saatleri...

DÜZCE BAYRAM NAMAZI SAATİ

 

Diyanet Düzce'nin tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namazı saatini belirledi. Buna göre; Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Merkez, Yığılca ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 06:09'da bayram namazını kılacak..

 

Bayram günü sünnetleri

1-Erken kalkmak 
2-Gusül abdesti almak 
3-Misvak kullanmak 
4-Güzel koku sürünmek 
5-Yeni ve temiz elbise giyinmek 
6-Namazdan önce tatlı veya hurma yemek 
7-Tek adette yemek 
8-Yüzük takmak 
9-Camiye erken gitmek 
10-Giderken sessiz tekbir söylemek 
11-Müslümanlara selam vermek 
12-Güler yüzlü ve tatlı dilli olmak. 
13-Müminlerle bayramlaşmak. 
14-Fakirlere sadaka vermek. 
15-Dargınları barıştırmak 
16-Akrabayı ziyaret etmek 
18-Ziyarette hediye götürmek. 
19-Kabirleri ziyaret etmek. 
20-Misafirlere ikram etmek. 
21-Çok dua ve tevbe etmek. 
22-Sevindiğini belli etmek.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.