PAZARDA YERLİ MALI DENETİMİ

PAZARDA YERLİ MALI DENETİMİ

Düzce Belediyesi zabıta ekipleri Perşembe pazarındaki tezgahlarda, yerli malı kullanımını arttırmak üzere ürünlere yapıştırılması gereken logoyu denetledi.

Döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası bazı ürünlerdeki fahiş fiyat artışını önlemek amacıyla Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarda fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Esnafları  gezen ekipler, ürünleri tek tek inceleyerek fiyat artışı ve yerli malı etiketlerini kontrol etti.

Düzce  Belediyesi Zabıta ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine market ve pazarlarda denetim yapmaya başladı. Denetimlerde fiyat-etiket kontrolü, fiyat farkı, yerli malı logosu kullanımı gibi kontroller yapılıyor.

Aziziye?de kurulan Perşembe pazarında denetim gerçekleştiren zabıta ekipleri, bu hafta tezgahlarında yerli malı logosu olmayan pazarcılara uyarılar yaptılar, önümüzdeki haftadan itibaren yerli malı ibaresi bulunmayan pazarcılara ceza yazılacağını bildirdiler.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.