12 KASIM DEPREMİ PANELLE ANILACAK

12 KASIM DEPREMİ PANELLE ANILACAK

Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliği ile 12 Kasım depreminin yıl dönümü dolayısıyla ?Deprem ve Deprem Sonrası Yapılaşma? paneli düzenleyecek.

Düzce Belediyesi 12 kasım Düzce depreminin 19?uncu yıl dönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenleyecek. Düzce Üniversitesi ve AFAD iş birliği ile hazırlanan panel programı 12 Kasım Pazartesi saat 13:00?de Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak. ?Deprem ve Deprem Sonrası Yapılaşma? adlı panelin moderatörlüğünü Deprem Uzmanı ve Sismolog Dr. Oğuz Gündoğdu yapacak. İki oturum halinde yapılacak panel AFAD ve İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan Düzce Deprem Fotoğrafları Sergisinin gezilmesi ile başlayacak. ?Depremden Sonra Bölgedeki Depremsellik ve Depremi önceden Belirleme - Strasbourg Kuralları? konularını Dr. Oğuz Gündoğdu, ?Afet Yönetiminde 1999?dan Günümüze Değerlendirmeler? ve ?Kadının Afetteki Yeri? konularını Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, ?Düzce?nin Depremselliği ve Düzce Kenti İçin Deprem Tasarım Parametrelerinin Hesaplanması? konusunu Düzce Üniversitesi Deprem Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç Dr. Ali Ateş, ?Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımının Temel İlkeleri? konusunu Düzce Üniversitesi Deprem Araştırmaları Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Emin Aslan, ?Deprem Sonrası Oluşabilecek İkincil Afetler ve Önlemleri? konusunu Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, ?Afet Öncesi-Sırası ve Sonrası? AFAD Düzce İl Müdürü Ali Kartal izleyicilere anlatacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.