YARALI ŞAHİNE VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI

YARALI ŞAHİNE VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI

Beyciler mahallesinde tüfekle vurulmuş olarak kanlar içinde bulunan Şahine vatandaş sahip çıktı. Çöp konteynırı yanında bulduğu şahini evine götürüp ısıtan Mehmet Çelebi, daha sonra yaralı hayvanı milli parklar müdürlüğüne teslim etti.

 

 

Beyciler mahallesinde yaşayan Mehmet Çelebi, bu sabah saatlerinde çöp konteynırının yanında karlar içinde bir şahin buldu.

Şahinin yaralı olduğunu gören Çelebi, kanlar içindeki hayvanı evine getirerek elektrikli soba önünde ısıtmaya çalıştı.

Avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen Şahin için milli parklar müdürlüğünü arayan Çelebi, henüz gelen giden olmadığını da söyledi.

Çelebi, ? hayvancık, saçmayla vurulmuş. Çöpün kenarında donmuş bir şekilde bulduk. Bu soğuklarda insan da üşüdüğü için , hayvan da bir candır, onu da Allah yaratmıştır. Ona sahip çıktım. Ocağın başına getirdim. Milli Parklar müdürlüğünü aradım. Henüz gelen giden olmadı bekliyoruz.? Dedi.

Yaralı kuşu ısıtmak için sarıp sarmalayan Ela Çelebi ise, veterinere götüreceklerini ancak kendilerinde kalmasını çok istediğini dile getirdi.

 

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.