DÜZCE EKİBİNİN BÜYÜK KATKISI OLDU

DÜZCE EKİBİNİN BÜYÜK KATKISI OLDU

İstanbul Kartal?da çöken apartmanın enkazında arama kurtarma çalışmalarına katılan 20 kişilik ekip canla başla çalışarak enkaz altında kalanlara ulaştı. Düzce ekibinin, 6 kişinin enkazda kurtarılmasına büyük katkısı oldu.

 

 

Ulusal Keşif Arama Kurtarma Derneği(UKSAR), Düzce Arama Kurtarma Derneği(DAKE) ve Dümerang Arama Kurtarma Timi(DÜMAK), geçtiğimiz gün İstanbul'un Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi Sema Sokakta meydana gelen Yeşilyurt apartmanındaki göcükte 2 gün boyunca enkazda arama kurtarma çalışmalarına katılım sağladı.

 Düzce'den yaklaşık 20 kişi 3 araç ile katılım sağlayan Arama Kurtarma ekipleri, Enkaz altında kalan kişilere ulaşmak için canla başla çalıştı. Moloz toplama, Duvar kırma, koridor oluşturma, ses dinleme gibi faaliyetler ile Hayatta kalanlara ulaşmaya çalışan ekipteki üyeler 6 Kişinin kurtulmasında başrol oynadı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.