112 GÜNÜ KUTLANIYOR

112 GÜNÜ KUTLANIYOR

112 günü dolayısıyla Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personeli Vali Zülkif Dağlı?yı makamında ziyaret etti. Vali Dağlı, bu sabah yaşanan kazada 112 acil çağrı merkezinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayarak, gereksiz çağrılara karşı uyardı.

 

 

112 Acil Çağrı Numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 11 Şubat günü ?112 Günü? olarak kutlanıyor.

112 Günü kapsamında Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personeli Vali Zülkif Dağlı?yı makamında ziyaret etti. Personelin günü kutlayan Vali Dağlı, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret sırasında Vali Dağlı, çağrı merkezinin önemine değinerek, bu sabah Doğan?lı da yaşanan ve 1 kişinin ölümü ile sonuçlanan feci kazadan örnek verdi. Böyle vakalarda 112 acil çağrı merkezinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söylerken, acil çağrıların tek numarada toplanması dolayısıyla ekiplerin koordineli bir şekilde kazaya müdahale ettiğini vurguladı. Vali Dağlı, bir kez daha 112?nin gereksiz çağrılarla meşgul edilmemesi uyarısını tekrarladı. Yüzde 60?lara düşen gereksiz çağr oranının yüzde 50?ye çekme hedefinde olduklarını belirtti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.