Bu habere şaşırmayın! Düzce 3. sırada

Bu habere şaşırmayın! Düzce 3. sırada

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcılar Birliği Başkanı Yaşar Arslan, yaptığı açıklamada Türkiye’de doğalgazlı araç kullanan şehirler arasında İstanbul ve Ankara’dan sonra Düzce 3. sırada yer aldı.

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan, bir programda yaptığı açıklamada Türkiye’de doğalgazlı araç kullanım sayısının düşük olduğunu 2018 yılı sonu itibari ile ülke genelinde 22.5 milyon civarında motorlu araç olduğunu bunun sadece 10 binde 2’sinin doğalgazlı olduğunu söyledi. Arslan ayrıca Türkiye’de doğalgazlı araç kullanımları ile ilgili verileri de paylaştı. Buna göre Düzce İstanbul ve Ankara gibi iki metropol şehirden sonra Türkiye genelinde 3. sırada yer aldı. Doğalgazlı araç kullanımı hakkında bilgi veren Yaşar Arslan, ''Türkiye'de 2018 yılının sonu itibariyle yaklaşık olarak 22,5 milyon civarında motorlu araç var. Bunun 10 binde 2'si yakıt olarak doğalgaz kullanıyor. Yani Türkiye, bu alanda çok düşük doğalgaz kullanan ya da doğalgazlı aracı düşük olan ülke kategorisinde. Yaklaşık olarak 5 bin araç doğalgazlı. Bunun temel sebebi; Türkiye'de istasyon sayısının yetersizliğidir. Türkiye'de doğalgazın yaygınlaşması son yıllarda hızlandı. Şu anda 81 ilde doğalgaz olan bir konuma geldik. Doğalgaz artık her ilde ulaşılabilir kaynak olacağı için bundan sonra doğalgazlı araç kullanımının da aratacağı yönünde tahminim var. Büyükşehir belediyeleri toplu ulaşımda bu yakıtı daha yoğun kullanır vaziyette. İstanbul ve Ankara buna hızlı geçiş sağlamış belediyelerimizdir. Düzce, Kocaeli, Kayseri belediyeleri de bu yönde ciddi çalışmalar yapıyorlar'' dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.