Böbrek gününde karanfil dağıttı

Böbrek gününde karanfil dağıttı

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz 14 Mart Böbrek günü nedeni ile diyalizde tedavi altında olan hastaları ziyaret ederek, hastalara karanfil dağıttı. 

Serviste böbrek yetmezliği tedavisi gören ve diyaliz yöntemi ile kanı temizlenen hastaların yer aldığı serviste ki hastalara karanfil dağıtıldı. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz hastaları tek tek gezerek sorunlarını dinledi. Hastalara Karanfil hediye eden Dr. Yasin Yılmaz, insanın her organının değerli olduğunu belirterek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Hastalığa dikkat çekmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenlediklerini dile getiren Yılmaz, böbrek yetmezliği bulunan kişi sayısının ülke genelinde 45 bini bulduğunu gerekli önlemlerin alınmaması halinde ise sayının kısa sürede 100 bine ulaşacağını dile getirdi. Hemodiyaliz ünitesinde sıcak bir aile ortamı oluştuğunu dile getiren Dr. Yasin Yılmaz, gerçekleşen etkinliğin hastalara moral ve motivasyon kaynağı olduğunu da kaydetti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.