ONKOLOJİ MERKEZİ TAMAM

...

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde kurulan Onkoloji tedavi merkezinin tüm birimleri tamamlandı. Çevre illere gitmek zorunda olan kanser hastaları artık bu merkeze başvurabilecek.

 

Bir dönem Düzce’nin gündemini odukça meşgul eden ve kanser hastalarının hastalığın yanı sıra bir de çevre illere gitmek zorunda kalması nedeniyle yol eziyeti çekmesine neden olan onkoloji merkezinde sona gelindi. Kamuoyunun baskısı, dönemin Valisi Adnan Yılmaz’ın büyük çabaları ve Düzce Tv ekibinin de yoğun uğraşları sonucu Düzce onkoloji merkezine kavuştu.

 

Düzce Tv’de tayınlanan Mehmet İbrahimoğlu ile Sağlık programının dün akşamki konukları Atatürk devlet hastanesi doktorlarından İç hastalıkları uzmanı doktor Şevki Melikoğlu ve hemşire Serpil Artın’dı. Melikoğlu ve Artın, Muncurlu yerleşkesine kurulan onkoloji tedavi merkezi ile ilgili bilgiler vererek, kanser hastalarının merkeze ne şekilde başvuracağı hakkında açıklamada bulundular.

 

Onkoloji merkezinde hizmet verecek  üç kişilik ekipten biri olan Doktor Şevki Melikoğlu, Atatürk devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde kurulmuş olan merkezin tüm birimlerinin tamamlandığını hastaların artık başvurabilecedğini söyledi.

 

Melikoğlu, “ Düzce’de kanser hastaları ile ilgili bir ön çalışma yaptık. Kanser hastalarının başka illerde tedavi oldukları kliniklerde bir dosyaları vardır. Hastalıklarını belirten bir belge, tedavi protokolü, kemoterapi aldığını belirten bir belgeleri vardır. Hastamız örneğin Kocaeli’nde tedavi görüyordur. Ekim ayının sonuna randevu verilmiştir. Hastamız artık bize gelerek bu tedaviyi burada almak istiyorum diyebilir. Öncelikle önceki tedavi gördüğü yere haber verir, biz tedavinin devamını yapacağımız için oradan bize bilgi gelir. Muncurlu yerleşkesinde onkoloji tedavi merkezi ile irtibata geçsinler. Önce bir başvuru yapsınlar neler gerektiğini öğrensinler. Biz güzel Düzce’nin güzel insanlarına bu konuda hizmet etmek için bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz.” Dedi.

 

Onkoloji merkezinde görevli hemşire Serpil Artın ise kanser hastalarının büyük şehirlerde daha iyi tedavi olunur düşüncesinden sıyrılarak kendilerine güvenmelerini istedi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU