TERMİNAL İLE İLGİLİ ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMA

...

Darıcı Mahallesi sınırları içine yapılacak Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali projesi çöpe mi gidecek. AK parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş bir röportajında, İsmail Bayram’ın bu büyük projesi ile ilgili çelişki yaşandığını söyleyerek, başkan seçilmesi halinde terminal yerinin değişeceği sinyalini verdi.

Darıcı Mahallesi’nde, yeni terminalin  inşa edileceği 30 dönümlük arazinin yıllarca süren istimlak ve aylarca süren  etüt çalışmalarının tamamlanmasının ardından hazırlanan  projenin onaydan gelmesiyle birlikte, Otogar  inşaatı 1 Kasım 2013 tarihinde ihaleye çıkmıştı. Düzce’nin en önemli sorunlarından biri olan yeni Otogar, 2009 Yerel seçimleri öncesi mevcut belediye Başkanı İsmail Bayram’ın en önemli prestij projesiydi. Bugüne kadar çeşitli eleştirilere hedef olan Otogar,  ağır aksak ilerlese de nihayet ihale aşamasına getirildi. Ancak otogarın yeri konusunda eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. Bazı siyasiler, terminal yerinin yanlış olduğunu savunurken, özellikle otoban bağlantısının yapılmamış olması ve kısa süreçte de yapılamayacağı için Darıcı yerine başka bir yerde terminal yapılması gerektiğini sık sık dile getirdiler.

Otogar ile ilgili çelişki var

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye verdiği röportajda terminal ile ilgili konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, otogar ile ilgili bir çelişki yaşandığını söyleyerek, seçilmesi halinde terminal yerinin değişebileceği sinyalini vererek hayalindeki otogarı anlattı.

Keleş yaptığı açıklamada, “Otagar ile ilgili bir çelişki yaşanıyor. Çilimli Belediyesi otogar çıkışına bir otogar yaptırmak istiyor ve projeleri bitirmiş. Bizde buradaki Darıcı da otogar  yapmaya çalışıyoruz. Akçakoca  tarafından geliyorsunuz nerede otogar beş kilo metre daha içeride ya da Ankara’dan bir yolcu Çilimli otogarına geliyorsunuz ama arkadaş Düzce’de inmek istiyor tekrar oradan gelecek geri mi çıkacak. Otogar en kolay yere gelmesi lazım. Dolayısı ile benim hayalimdeki Otogar yollar üzerinde bir yerde olması gerekiyor.Bağlantısı olmayan yer için milletin 10 trilyonunu oraya yatırmak doğrumu, bunu sorgulamamız lazım.

Benim ilk hedefim bağlantı yolunu açmak

Keleş öncelikle hedefinin bağlantı yolunu açmak olduğunu söylerken, “Bunun sözünü veriyorum. Yani şöyle söyleyin Ankara’dan ve İstanbul’dan araçlar gelebilecek otobana bağlanabilecek. Karadeniz’den bağlanabilecek otobana bağlanabilecek bir yol üzerinde tek bir noktada da otogar yapmak istiyoruz. Kaldı ki otobana direk bağlantısı olmayan tek şehir Düzce’dir. Bu kadar zor mu  bunu yapmak. Kaynaşlı’dan girip çıkıyım. Bu kazığı Düzce’de kim attı o zaman. Çilimli belediye başkanının buraya bunu yapması zamanla  burası da sıkıntı olur. Karayolu gibi bir nokta olduğunu düşünün. Buraya kaldırım yapmışız başka bir yere kaldırım yapmışız. Buradan başka bir yere kaldırım yapmışız vatandaş kendine göre bir patika yapmış. Demek ki vatandaş buradan geçmek istiyor. İnsan buranda geçmek istiyorsa biz hemen buraya bir kaldırım yapmalıyız. Taş koymalıyız. İnsan ne yapmak istiyorsa ona göre yapmamız gerekiyor.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tarih tekerrür mü edecek?

Keleş’in bu açıklaması, Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın göreve gelmesinden sonra Keleş döneminde yapılan, belediye önündeki havuzu ve şehrin çeşitli yerlerindeki bazı heykelleri  kaldırması, aydınlatma direklerini değiştirmesi, yine Keleş’in iddiasına göre bazı projelerin çöpe atılması, acaba tarih tekerrür mü edecek düşüncesini ortaya çıkardı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU