SALDIRIYA SERT CEVAP

...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Aydın’da uğradığı silahlı saldırının ardından açıklama yapan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, siyasi söylemlerin CHP’li yönetici ve partilileri hedef haline getirdiğini söyledi.

Cumhuriyet halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Aydın’da Cumartesi Akşamı yemek yediği esnada silahlı saldırıya uğramasını değerlendiren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan; CHP’li yöneticilere defalarca saldırı olduğunu belirterek,- azmettiricilerin ise CHP’lileri hedef gösteren siyasi söylemlerde bulunanlar olduğunu ifade etti.

Tanju Özcan; “Bu saldırının gerekçesi ne olursa olsun saldırıyı kınıyorum. Bu saldırının kişisel olmadığını düşünüyorum. Daha önce Çorum da ilçe başkanına saldırılmıştı. Düzce İl Başkanımıza bir saldırı yapıldı ve Genel başkanımıza yönelik saldırılar yapılmıştı. Şimdide genel başkan yardımcımıza öldürmeye teşebbüs derecesine varacak kadar bir saldırı yapıldı. Tabi bu saldırıları yapanları ve azmettirenleri de kınıyorum. Siyasi azmettiriciler bana göre ortada. Toplumu söylemleriyle geren, CHP’yi ve CHP’li yetkilileri, siyasileri hedef gösteren söylemlerde bulunan siyasi anlayış bu saldırının da önde gelen azmettiricisi olmaktadır. Ben bu saldırıyı yapanları ve yaptıranları kınıyorum” dedi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU