ÖZCAN AK PARTİ'YE VERDİ VERİŞTİRDİ

...

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Türkiye’nin bunca sorunu varken Başkanlık sistemini tartışmanın yanlış olduğunu söyledi, Düzce’nin sorunları ilgili konuşurken ise, 81 il içinde terminale en geç kavuşan il ünvanı olduğunu belirtti.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Gündem programında Mehmet İbrahimoğlu’nun konuğu oldu. Düzce’nin muhalefet milletvekili olmadığı için yakın ilgi gösterdiğini söyleyen Özcan, bunun Düzce’nin özel eksikliği olduğunu belirtti. Özcan, AK Partinin Düzce’de ağır bir yenilgi aldığını görmek için daha çok mücadele etmeye kararlı olduğunu ifade etti.

 

FETÖCÜLERLE ORTAK KURDULAR

Ak Parti’nin FETÖ’cülerle birlikte kurulduğunu iddia eden Özcan, Ak Parti ve FETÖ’nün ortak yanlarını saydı. “ Bir rant ilişkisinden araları açıldı” derken, mücadeleye Ak Parti’nin sağına soluna bakarak başlaması gerektiğini vurguladı.

 

MAĞDUR EDEBİYATI YAPACAKLAR

Milletvekillerinin tutuklanmasının HDP’nin siyasi gücünü artıracağını savunan Özcan, mağdur edebiyatıyla HDP’nin halkın gözündeki durumunun yeniden yükseleceğini iddia etti.

Özcan, “ Bir gecede operasyon yapıyorsunuz. İfadeye gitmediler diye hepsini birlikte alıp gidiyorsun. Bunun sonuçlarına bakmak istiyorum ben. HDP 6 milyon oy almıştı.Ben Doğu ve Güneydoğu ziyaretine gittiğimde HDP’nin büyük bir eriyiş içerisinde olduğunu görmüştüm. Bu yapılan operasyonlar sonrasında HDP’nin siyasal gücü arttı mı artmadı mı. Bence artmıştır. Bir sınır koymuş halk ama bunları seçmiş. Seçtiklerini bir gecede paketliyorsun.Bir inatlaşma kutuplaşma başlıyor. HDP seçmeni tekrar etrafında bütünleşiyor. Mağdur edebiyatı yapmaya başlayacaklar. Bölgedeki insanlar HDP’nin mağdur olmadığına inanmaya başlamıştı. Bu algıyı yıkacaklar.” Dedi.

 

HERŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIKMIŞ GİBİ

Başkanlık sistemi hakkında konuşurken, aklı başında bir AK Partilinin çıkıp Başkanlık sisteminin ne olduğunu açıklamasını isteyen Özcan, Türkiye’de her şey güllük gülistanlıkmış gibi muhtarlar toplantısında Başkanlık sisteminin anlatıldığını dile getirdi.

Yeni Düzce terminalinin yollarının tamamlanmaması ile ilgili olarak, “ halk helikopterle mi gidecek” diyen Özcan, Düzce’nin 81 il arasında en geç terminale kavuşan il ünvanını kazandığını vurguladı.

 

YALOVA BELEDİYESİ PARK YAPACAK

Özcan CHP li Yalova belediyesinin Düzce’ye bir park yapmayı planladığını söylerken, fındık konusuna da değindi. İktidarın fındık fiyatları konusunda bir çaba sarf etmediğini belirtti.

Programda konuşulan konulardan biri de Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi’nin akıbetiydi. CHP Milletvekili Tanju Özcan, Bolu ve Düzce’de kaç tane İmam Hatip Lisesi olduğuna dair bir soru önergesi vereceğini söyledi.

 

 


04 KASIM 2016 DÜZCE TV GÜNDEM PROGRAMI TANJU ÖZCAN paylaşan: duzcetv

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU