SAĞLIĞA ANLAMLI BAĞIŞ

...

Akçakoca Çuhallı çarşısı gönüllüleri tarafından Akçakoca Devlet Hastanesine bağışlanan yeni diyaliz makinesi, ilçe protokolünün katıldığı bir etkinlikle hizmet vermeye başladı.

Kaymakam Mehmet Özer, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, emekli vali Nevzat Turhan, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İbrahim Özcan ve kendilerine eşlik eden protokol mensuplarıyla birlikte Akçakoca Devlet Hastanesi’nde başhekim Hamid Özmen’i ziyaret etti.

 

Başhekim Özmen’in yanı sıra iki gün önce yeni vazifesine başlayan Düzce Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İbrahim Özcan’la da bir süre sohbet eden Akçakoca’nın yöneticileri, daha sonra hastanenin diyaliz ünitesine geçtiler.

Kaymakam Özer ve Başkan Yemenici, hastaneye diyaliz makinesini bağışlayan Çuhallı çarşısı gönüllüleriyle birlikte diyaliz tedavi binasında bir süre sohbet edip çeşitli açıklamalar yaptı.

Çuhallı Gönüllüleri Derneği Başkanı Zeki Aydın ve derneğin bazı üyeleri ile diyaliz makinesinin alımında emeği geçen bazı Akçakocalılar da burada duygularını ifade ettiler.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise, konuşmasında ilçeye yeni yapılacak olan hastaneyle ilgili bilgiler verdi.

Yeni yapılacak olan hastanenin 50 yatak kapasiteli olacağını belirten Başkan Yemenici, hastanenin yerinin ise Akçakoca çevre yoluna yakın bir bölge olacağını söyledi.

Söz konusu yeni hastanenin yapımıyla ilgili olarak Bakan Faruk Özlü ve milletvekillerinin de her türlü desteği verdiklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Yemenici, yeni hastaneyle ilgili müjdeli haberlerin de önümüzdeki günlerde kamuoyuyla ayrıntılı bir biçimde paylaşılacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından, Kaymakam Mehmet Özer, hastaneye diyaliz makinesini bağışlayan gönüllülere bir plaket verdi.

Ardından, protokol heyeti ve bağışçılar diyaliz ünitesinin içine girerek, tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini iletip çiçekler sundular.

Diyaliz makinesi, yatağı ve iki televizyonuyla birlikte 30 bin liralık bir bağış yapan Çuhallı gönüllüleriyle ilçe protokol üyeleri, hastane kapısında toplu hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmediler.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU