CHP MİLLETVEKİLLERİ DÜZCE’DE

...

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, il teşkilaatında partililere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’de bir baskı döneminin yaşandığını söyledi, FEÖ ile mücadeleden söz ederken, “ Sen ne istiyorsun Düzce’nin polisinden öğretmeninden esnafından bu işin siyasi patronu kim” dedi.

Düzce ve ilçelerinde başta fındık sorunu olmak üzere 2 günlük bir alan çalışması yapacak olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Milletvekilleri bugün Düzce’ye geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç , Parti Meclisi Üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu  Muğla Milletvekili  Ömer Süha Aldan , İzmir Milletvekili Murat Bakan , Çorum Milletvekili Tufan Köse ile birlikte önce İl Teşkilatını ziyaret etti.

 

 

DİREKTEN DÖNDÜK

CHP İl teşkilatında partililerle buluşan Koç burada yaptığı açıklamada, “ Düzce’de son genel seçimlerde bir milletvekili çıkartmak üzereydik, direkten döndü” derken, Düzce’de ciddi bir demokrat zemin olduğunu belirtti.

Koç, “ Önümüzdeki seçimde mutlaka Düzce CHP’den meclise temsilci, temsilciler gönderecektir. Sizlerde bu kararlılığı görmekteyim. Düzce’nin benim için de önemi büyüktür. Partimiz milletvekili temsiliyeti bulunmayan illere dönük bir çalışma düzenledi. Oluşturulan 5 kişilik heyet Düzce’de 2 günlük çalışmaya memur edildi.” Dedi.

 

HER KESİMİN GÖRÜŞÜNÜ ALACAĞIZ

Düzce’de görevlendirilmekten mutlu olduğunu söyleyen Koç, Türkiye’de baskı döneminden geçildiği belirtti, Düzce’de her kesimin görüşünü alacaklarını ifade etti.

“Türkiye bugün sıkıntılı bir iklimden geçiyor. Nefes almanın dahi zorlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Bir yandan OHAL uygulamaları bir yandan ekonominin sokağa olan yansımaları, bir de insanların korktuğu bir Türkiye. Herkesin birbirini muhbir olarak gördüğü bir baskı döneminden geçiyoruz. Düzce’nin temel sorunları ile ilgili her görüşten kesimlerden görüş almak amacındayız.”

 

BU MİLLET SANA HERŞEYİ VERDİ

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu özetleyen Koç, başkanlık sistemi ile ilgili olarak ise, “Bu millet sana her şeyi verdi kardeş, 14 yıldır ülkeyi sen yönetiyorsun.” Dedi , ülkenin üç beş kişinin hırsına teslim edilmeyeceğinin altını çizdi.

Koç, “ Türkiye iç ve dış sorunlarla bunaltılmakta. Bir şikayetinizi ifade ettiğiniz zaman siz şucusunuz bucusunuz, biz hiçbir şeyci değiliz. Biz milletimizin yanındayız. Türkiye eğitimde sınıfta kalmış durumda. Memnu olan tek kişiyi gösterin. Paran yoksa devletin sunduğu hizmet bitmiş durumda. Ekonomi aynı şekilde Türkiye çökmüş durumda. Hukuk, anayasa ayaklar altında. Ben ne dersem o olacak, herkes ona uyacak, sorgulanmayacağım, denetlenmeyeceğim. Böyle bir yetki devri dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Ortada bir Anayasa var. Şimdiki tartışmalar ben başkan olacağım. Bu millet sana her şeyi verdi kardeş, 14 yıldır ülkeyi sen yönetiyorsun. Ben mi çıkardım ekonomideki yangını, ben mi sınırlarımızın dışında belalarla bulaştırdım Türkiye’yi, ben mi davet ettim terörü Türkiye’ye, ben mi oturdum İmralı’da terör örgütünün başıyla. Habur’da davul zurnayı ben mi çaldırdım. Bunlar unutuldu CHP öyle, CHP şöyle, CHP kadar taş düşsün başınıza. Biz Türkiye’yi üç beş kişinin hırslarına teslim etmeyecek bir gelenekten geliyoruz.” Dedi.

 

BU İŞİN BEYNİNİ BULSANA

15 Temmuz sürecine nasıl gelindiğinin araştırılması gerektiğini söyleyen Koç, “ bu yolun taşları nasıl, kim tarafından döşendiğini soracaklarını ifade etti.

Koç, “ Düzce’deki berber, köydeki öğretmen, Kaynaşlı’daki polis FEÖCÜ, ama bunun siyasi patronu ortada yok. Sen ne uğraşıyorsun, Düzce’deki öğretmenle, polisle, esnafla, bu işin başındaki beyni bulsana. Beyin çok yakın sana galiba, senin içinde mi. Onun için mi korkuyorsun, bas bas bağırıyorsun. Sen demedin mi aynı menzile yürüyoruz diye. Sen demedin mi beraber ıslandık bu yağmurlarda diye. Her yerde var bunlar CHP’de de var ama bir tek AK Parti’de yok. Tertemiz, uçaklar dolusu Pensilvanya’ya gidip kimin elini öptünüz siz. Kimsede çıt yok. Onun için kandırmacalara karnımız tokŞimdi hesabını vereceksin kaçış yok.” Şeklinde konuştu. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU