DÜZCELİ SPORCULARDAN ANLAMLI MADALYA

...

Düzceli Muay Thai’ciler’den anlamlı madalya. Muay Thai Avrupa Kupasında ringe çıkan Düzceli sporcular, aldıkları başarıların ardından Kayseri’de şehit olan askerleri unutmadılar. Madalyaları ile fotoğraf çektiren sporcular; pankart açarak terörü lanetlediler.

Antalya’da yapılan İnternational EMF Avrupa Kupası’nda 4 Düzceli Muay Thai sporcusu ringe çıktı. Burak Uslu 63 kılo B clas da, Abdussamet Ugurlu 63 kılo A Clas, Yasin Turunç 71 A clas, Muhammet Bisgin 75 kiloda şampiyon olabilmek için yarıştı.

20 Ülkeden 300’e yakın sporcunun katılım gosterdiği EMF Avrupa CUPASINA; Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, İran, Yunanistan, Gürcistan, Filistin, Rusya, Polonya, takım olarak katılırken, Türkmenistan, Kırgızistan, Bosna Hersek, Letonya, Irak, Kazakistan, Tayland, Almanya, Haiti, Pakistan, Bulgaristan'dan bireysel sporcular ile turnuvaya katıldı.

Şampiyonada Muhammet Bisgin 75 kiloda Iraklı rakibine finalde yenilerek 2. Avrupa 2. oldu. Abdulsamet Uğurlu, Polonyalı rakibine yenilerek  63 kiloda Avrupa 2., Burak Uslu 63 kiloda ve Yasin Turunç’ta 71 kiloda Türk sporculara yenilerek Avrupa 3. oldular.

ŞEHİTLERİ UNUTMADILAR

Düzceli sporcular Muhammet Bisgin, Abdulsamet Uğurlu, Yasin Turunç, Burak Uslu şampiyona sonrası madalya almak için çıktıkları kürsüde Türk Bayrağı ile derecelerini kutlarken Kayseri’de kalleş saldırı sonrası sehit olan askerlerimizi de unutmadılar. Kürsüde “Terörü lanetliyoruz” pankartı açan sporcular madalyalarını da Kayseri Şehitlerine ithaf ettiklerini söylediler. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU