TEDAVİ ALTINA ALINDI

...

2 yaşındayken ayak baş parmağında çıkan bir sivilcenin, ihmaller nedeniyle kangrene dönüştüğü Akçakocalı Senanur Aydoğan’a yardım elini Düzce Valisi Zülkif Dağlı uzattı.

Vali Dağlı’nın talimatı ve Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım’ın girişimleriyle 16 yaşındaki Senanur Düzce Üniversitesi Tıp fakültesi hastanesine kaldırılırken, Senanur’un kangren olan ayağının tedavi edilmeye başlandığı, önümüzdeki günlerde ise yaralı kısmın kesilerek vücudun diğer taraflarına sıçramasının önüne geçileceği belirtildi.

16 yaşındaki Senanur Aydoğan Akçakoca Yeni mahallede oturuyor. Annesinin küçükken kendilerini terk ettiği Senanur’un bir kızkardeşi daha var. Babası sürekli cezaevlerine girip çıkan, dedesi ve ninesinin bakmak zorunda kaldığı Senanur, ninesini de kaybettikten sonra daha iyice bakıma muhtaç hâle gelmiş.

Küçük yaşlardan beri ihmallerin ve bilinçsizliğin kurbanı olarak ayağındaki yaradan kurtulamayan Senanur’un babası şartlı tahliye ile cezaevinden yeni çıkarken, Senanur’un son dönemde bakımlarını üstlenen isim ise amcasının eşi Emine Aydoğan olmuş.

Emine Aydoğan’ın çabaları ve duyarlı ilçe halkının durumu ilgililere bildirmesiyle olaya el koyan isim ise Düzce Valisi Zülkif Dağlı oldu.

Vali Dağlı’nın talimatları ve Sosyal Hizmetler İl müdürü Zeki Yıldırım’ın girişimleri sonucu Akçakocalı Senanur Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alındı. 16 yaşındaki Senanur’un amcasının eşi Emine Aydoğan, antibiyotik tedavisinin ardından ameliyatın yapılacağını ve Senanur’un ayağından kangrenli olan kısmın kesilerek vücudunda herhangi bir yayılma olmadan kurtarılacağını söyledi.

Emine Aydoğan, Senanur’un ihmaller yüzünden bu hâle geldiğini belirterek, kendisine bakmaya talip olduğunu, bu konuda özellikle koruyucu anne olarak bakımını üstlenmek istediği Senanur’un vasiliği meselesinde yetkililerden destek istediğini sözlerine ekledi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU