İSTANBUL’DAN DÜZCE’YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

...

İstanbullu eğitimci hayırsever Havva Ekşi Büken, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinde kütüphane yaptırdı. Büken’in teyzesinin ismi verilen kütüphanenin açılışında yapılan konuşmalarda Düzce ile İstanbul arasında gönül köprüsü kurulduğu vurgulandı.

İstanbul’da eğitimcilik yapan Havva Ekşi Büken adlı hayırsever, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinde kütüphane yaptırdı.Bugün gerçekleştirilen kütüphanenin açılışına DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, kütüphane ile öğrencilerin üniversiteye hazırlandıkları dönemde nezih bir çalışma ortamı olarak kazandırıldığını söyledi.

 

 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar Düzce ile İstanbul’da eğitim veren iki kurum arasında gönül bağı oluştuğunu söyledi.

Rektör Çakar’ın teşekkür plaketi takdim ettiği Havva Ekşi Büken, “ Atatürk’ün dediği gibi tüm ümidim gençliktedir” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Konuşmaların ardından Büken’in teyzesinin adını verdiği Emine Salman Kütüphanesinin açılış kurdelesi kesildi.

Öğrenciler ve konuklar kütüphaneyi gezerken hayırsever Havva Ekşi Büken’e teşekkür ettiler.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU