MUSTAFA KEMAL’DEN HALEP’E 1300 EKMEK

...

Mustafa Kemal Ortaokulundan duyarlı kampanya. Her öğrenci bir ekmek getirdi. Toplanan yardım paraları ise İl Müftüsü Selami Emen'e teslim edildi.

Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ekmek israfına dikkat çekmek ve Halep’teki kardeşlerine yardımcı olmak için “Halep’e Bir Ekmek” adlı kampanya düzenledi. Toplanan paralar okul müdürü Muhsin Celep tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyasına katılmak üzere Düzce İl Müftüsü Selami Emen’e teslim edildi.

Paranın teslimi sırasında Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Muhsin Celep ,“Bu kampanyada hem öğrencilerimizin çevresindeki olaylar hakkında bilinçli ve duyarlı olması, hem de israf konusunda öğrencilerin farkındalık kazanmasını hedefledik. Bunun için her öğrencinin bir ekmek parası ile kampanyaya katılmasını teşvik ettik. 1300 öğrenci 1300 TL ile kampanyaya katıldı. Böylece amacımıza ulaşmış olduk.” Dedi.

İl Müftüsü Selami Emen ise, “ Genç dimağları memleket meseleleri israf milli ve manevi değerler konusunda bilinçlendirmeye yönelik bu tip etkinlikler bizleri de son derece mutlu ediyor.”şeklinde konuşarak,  okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar3
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU