BAŞKAN SİTEM ETTİ

...

Dün akşam Spor Sayfası programına katılan Düzcespor Başkanı Mehmet Saygun, Düzcespor’un sürekli eski borçlarının önlerine çıktığını, kulübün sürekli bir gelire ihtiyacı olduğunu söyledi. Ayrıca Başkan Saygun, “elimizi taşın altına koyduğumuz ve iyi gittiğimiz şu dönemde yapılmamalı” dediği dedikodular için ise sitemli konuştu.

Dün akşam Spor Sayfası Özel’de Hasan Kaya’nın önemli konukları vardı. Düzcespor Başkanı Mehmet Saygun, Sportif Direktör Habib Şenol Yılmaz ve Teknik Direktör İskender Eroğlu programda ilk yarının değerlendirmesini yaptılar.

 

EN KÖTÜ İHTİMALLE PLAY OFF

Geçen yıl kayyuma bir gün kala yönetim oluşturan ve Düzcespor’u sahiplenen Başkan Mehmet Saygun, göreve geldiği ilk günden bu yana söylediği gibi 5 yıllık bir plan dahilinde hedefleri olduğunu belirtti, topluma göre bir takım oluşturulduğunun altını çizdi. Sezon sonunda en kötü ihtimalle play off oynayacaklarını dile getirdi.

“Çok konuşan değil çok iş yapan bir ekibiz” diyen Saygun, sezon başında orta sıralar ya da play off için hazırlanan bütçeye yaklaşılınca tekrar revize yapıldığını söyledi, şampiyonluğa oynama için yeni bir bütçe gerekli olduğunu vurguladı.

 

TOPÇU MU ALACAĞIZ BORÇ MU ÖDEYECEĞİZ

Düzcespor’un sürekli bir geliri olmadığını anlatan Başkan Mehmet Saygun, geçmişten gelen borçlar ödenmeye çalışılırken karşılaşılan zorlukları anlattı, eskiden kalma borçların sürekli önlerine çıktığını söylerken, “ yeni topçu mu alacağız, o borçları mı ödeyeceğiz” dedi, Belediye Başkanının vereceği paradan başka Düzcespor’a gelecek bir gelir olmadığını belirtti.

 

UMDUĞUMUZ SATIŞ OLMADI

Kombine biletlerin satışı konusunda umdukları rakamı yakalayamadıklarını söyleyen Başkan Saygun, 200 liralık kombine biletlerde 150 bin liralık bir gelir beklerken toplamda 25 bin liralık bir gelir elde ettiklerini belirtti ve acil kaynak bulunması gerektiğini yineledi.

 

15 BİNLİK STADI DOLDURAMAYIZ

Düzcespor’un mevcut stadının 5 bin kişilik olduğunu ve tam doldurulamadığını vurgulayan Başkan Saygun, 15 bin kişilik yapılması planlanan yeni stadın da doldurulamayacağını ifade etti.

Saygun, “ Bizim 15 bin kişilik stadı doldurabilmemiz için PTT 1. ligde olmamız gerektiğini düşünüyorum nüfusumuza göre. Çok aciliyette stad ileriki zamanlarda düşünülebilir ama şu anda Düzcespor için yapılması gereken borçların kapanması ve üst lige nasıl çıkarız diye düşünülmeli. Belediye tesisi yapacak. Biz de Düzcespor olarak Düzcespor’a ait bir yerle ilgili çalışma başlattık. Milli Emlaktan bir yer tahsisi istedik. Bununla ilgili konu şu anda Başbakanlıkta. O yer Düzcespor’a tahsis olursa 18 dönüm yere Düzcespor’a hem tesis ve antrenman sahası yapmayı planlıyoruz. % yıllık planlamalarımızda bunlar da var.” Dedi.

 

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Transfer konusunda da açıklamalarda bulunan Saygun, Özgür, kaleci Engin ve Gökhan Karataş’ın takımdan gittiğini söylerken, Teknik Direktör İskender Eroğlu ise fazla transfer yapılmayacağını iki transferin gerçekleştirildiğini söyledi.Sportif Direktör Habib Şenol Yılmaz, Sutanbeyli’den Mesut Uzun’un takıma kazandırıldığını bildirdi.

 

NE GEREK VAR BU DEDİKODULARA

Başkan Saygun, en çok Düzce’de Düzcespor ve yönetimle ilgili dolaşan söylentilerle ilgili sitemde bulunurken, taşın altına elimizi soktuk ama neden bu dedikodular yapılıyor anlamış değilim. Ben bırakıyım varsa bir babayiğit gelsin takımın başına geçsin o zaman. Ekibi kurmuşuz, yönetim olarak ve takım olarak iyi gidiyoruz ama ne gerek var bunlara.” dedi. İnsanları üzecek ve motivasyonu düşürecek dedikodular yapılaması gerektiğini söyledi.

 


30 ARALIK 2016 DÜZCE TV SPOR SAYFASI PROGRAMI paylaşan: duzcetv

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU