ESKİ BAŞKANLARA ÇAĞRI VAR

...

Dün akşam Spor Sayfası’nda Düzcespor’un bugünkü geldiği özlenen tabloya devamı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiği konuşuldu, kulübe maddi destek için özellikle eski başkanlara çağrıda bulunuldu.

Spor Sayfası’nda Hasan Kaya’nın konukları ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık ve Düzcespor eski başkanlarından Bayram Ali Kubilay’dı.

“Her şey Düzcespor için diyerek kulübe maddi destekte bulunma çağrısı yapan Bayram Ali Kubilay, Düzcespor’un son 10 yılda yaşadığı maddi sıkıntılarla sürekli maddi yardım beklediğinin altını çizdi, Başkan Mehmet Saygun’un ilk kez maddi talep beklemeden takımı buralara getirdiğini belirtti.

 

 

Kubilay, “ Biz bin tane kombine bileti alamıyorsak, hala maça nasıl bedava girerizi düşünüyorsak buna biraz sitem etmemiz lazım. Yönetim görevini yapmış, futbolcular, teknik kadro görevini yapmış. Görevini yapmayan kimler, Düzcespor’da başkanlık yapanlar. Neden, bin tane kombine satılmamış. Başarısız olsaydı biz bunu tahmin ediyorduk diyenler çok oluyor. Mehmet Saygun ve ekibi, şöyle olsa daha iyi olurdu şeklinde konuşma fırsatı vermedi, 2. oldu çünkü.” Dedi.

ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık ise, tüm eski başkanların bir araya getirilmesi amacıyla bir yemek düzenlenebileceği önerisini getirirken, herkesin üzerine düşeni yapacağını düşündüğünü söyledi.

Düzcespor tribünlerinin geçmişe göre daha kontrollü olduğu ve geçen yıl yaşanan şampiyonluğun ardından kenetlendiğinde görüş birliğine varılırken, Bayram Ali Kubilay, Başkan Saygun’un Düzceliler tarafından yorulmasının büyük yara açacağını söyledi, “ Omuz atmazsak yorulur” dedi.

Düzcespor’un yönetim düzeyinde başarılı olduğunu söyleyen Kubilay, tek başarısız olunan noktanın pazarlama olduğunu vurguladı.

Kubilay, “ Reklam ve tanıtım konusunda başarısız. İlgili arkadaşlar buna gücenmesinler. Mehmet Saygun çok basiretli bir başkan. Finansman danışmanı kimse başarılı değil. Kendi işinde başarılı, başarılı olmasa Düzcespor’a sıcak para çıkartamazdı. Finas kaynakları nasıl olsa Başkan buluyor diye rahata vermiş olabilir.” Dedi.

ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık ise Düzcespor yönetiminin başarısı kadar , alt yapıdaki başarılı çalışmalara da dikkat çekti.

Bıyık, “ Çok başarılı bir yönetim. Bana göre baş tacı. Takım dört dörtlük, teknik ekip dört dörtlük. Hocamla sohbet imkanı buldum, çok insani biri. Ben bugüne kadar Düzcespor’un böyle bir alt yapıya sahip olduğunu da zannetmiyorum.Cengiz Başkan da tıpkı Mehmet Başkan gibi cebinden para harcıyor. Birebir ilgili.” Şeklinde konuştu.

Bıyık ayrıca, Başkan Saygun kadar yönetimdekilerin de cebinden para çıkması gerektiğini söyledi, “ Çıkmazsa başkan yorulur, 5 sene der ama 2. senede allahaısmarladık der” ifadelerini kullandı.

Bıyık Amatör sporun kalkınması için bütçenin artırılması gerektiğini vurguladı, senelik bütçesi çok sınırlı olan amatör kulüplerde oynayan gençlere de teşvik olacağını belirtti. Özellikle gençlerin madde bağımlılığından kurtarılması için amatör spora destek verilmei gerektiğini belirtti.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU