KORKMAZ’DAN ÇARPICI İDDİALAR

...

Düzce 24. dönem Milletvekili, İnsani yardım Vakfı İHH üyesi İbrahim Korkmaz, Suriye’de yaşanan savaşta asıl amacın Türkiye’nin Sünni dünyayla tamamen ilişkisini kesmek olduğunu söyledi, IŞİD militanlarını “ beyinsizler olarak nitelendirirken, 15 Temmuzun hainlerinden Semih Terzi ile ilgili de çarpıcı bir iddiada bulundu.

Aktif Siyaseti bıraktıktan sonra İnsani Yardım Vakfı İHH ile birlikte Suriye ve diğer ülkelerdeki Müslümanlar için yardım kampanyalarında görev yapan eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, dün akşam Gündem programında Mehmet İbrahimoğlu’nun konuklarından biriydi.

 

TÜRKİYE’Yİ İZOLE ETMEK İSTİYORLAR

Korkmaz Suriye’de yaşanan gelişmeleri anlatırken, bölgede asıl amacın Türkiye’nin Sünni dünyayla ilişkisini tamamen kesmek olduğunu söyledi.

Korkmaz, “ Sünni İslam dünyasının en büyük güçleri Pakistan, Türkiye ve Mısır’dır. Bunların esası da Türkiye’dir. Türkiye’nin tarihten gelen bir misyonu da söz konusu. İster laik ol, ister dindar, ister çok daha dindar ol bu görevden kaçman mümkün değil. Bu görev seni gelip yakalıyor. Bu sefer, Sünni İslam dünyasının en önde giden ülkesi Türkiye’yi izole etmek istiyor. Ortadoğu ile alakasını kesmek için yapılacak en güzel şey orada bir Şii kuşak oluşturmaktı. Irak, İran, Suriye ve Lübnan’dan oluşan kuşakla Türkiye’nin Sünni dünyayla ilişkisini tamamen kesmek, bölgede Sünni Şii çatışmasını körüklemek.” Dedi.

Bu savaşın 3. dünya savaşından daha dehşet olduğunu söyleyen Korkmaz, “ Biz fiili olarak Amerika ve batıyla savaşıyoruz.” Dedi, PKK’nın da tetikçi olduğunu ifade etti.

 

DÜZCE BU HASSASİYETİ DEDELERİNDEN ÖĞRENDİ

Suriyelilere yardım konusunda, “Bu insanlar bizim insanlarımız Düzcelilerin bunu çok daha iyi anlaması gerekir” diyen Korkmaz, dedelerinden bu kültürü almış Düzcelilerin bu insanlardan bize ne diyemeyeceğini vurguladı.

Korkmaz, “ Düzce’de 14 tane dil konuşuluyor.herkesin dedesi buraya 150 sene önce aynı şartlarda gelmiştir. Çerkesler, Abazalar, Gürcüler öyle gelmiştir, Boşnaklar öyle gelmiştir.Onun için Düzce barış içerisindedir.İHH’nın yapmış olduğu bu yardımlara bu desteği niye veriyor, Düzce Türkiye’deki en iyi yerlerden bir tanesi, en iyi yardımı yapan Düzce. Halk bu hassasiyeti dedesinden öğrenmiş. Şimdi bu insanlar, bize ne gitsinler kendi ülkelerine diyebilir mi. PKK başarılı oldu Allah korusun, Türkiye Fırat’tan bölündü, yarın bizim torunlarımız böyle mi söyleyecek.” Şeklinde konuştu.

IŞİD militanlarını, “ Allah rızası var diye düşünüyor beyinsizler” şeklinde nitelendiren Korkmaz, terör örgütünün tepesini İsrail ve Amerikan ajanlarının oluşturduğunu vurguladı.

Düzce halkının yardımlarını dilencilere değil de bildikleri güvendikleri kuruluşlara makbuz karşılığı yapmalarını isteyen Korkmaz, Düzce’de İHH olarak yardıma muhtaç mültecilerin sayısını bildiklerini belirtti.

 

O ŞEREFSİZ...SEMİH TERZİ

Korkmaz, 15 Temmuz ve sonrası için de çarpıcı bir açıklamada bulundu, “ bunu ilk kez burada söylüyorum” derken , 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir’in öldürdüğü Semih Terzi’yi “ahlaksız” olarak nitelendirdi, Terzi’nin Türk askerini kötü göstermek için Suriyelilere işkence yaptırdığını iddia etti.

Korkmaz, “ Bu namussuz sınır güvenliğinden sorumlu komutandı. Bu, askerlere Suriyelilere sistematik işkence yaptırıyordu. Niye, asker kötü görünsün diye. Türk askerinden nefret etsinler diye. Bu yaşanmış şey.” Dedi.

 


03 OCAK 2017 DÜZCE TV GÜNDEM PROGRAMI paylaşan: duzcetv

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU