MHP’DEN TUTUKLAMA TEPKİSİ

...

MHP düzce teşkilatı terör propagandası yaptığı iddiasıyla tutuklanan ülkücü öğretmen Abidin Gel’e destek çıkmak amacıyla adliye önünde bir araya geldi. Yapılan açıklamada, HSYK göreve davet edilirken, “at itinizi it izine karıştığı bu günlerde elinizi ülkücülerden çekin” denildi.

3 Ocak 2016 tarihinde gözaltına alınan ertesi günü de tutuklanan Tarih Öğretmeni Abidin Gel’e destek vermek amacıyla bir araya gelen MHP teşkilatı adliye önünde basın açıklaması yaptı. İl, merkez ilçe, kadın kolları, meclis üyeleri ve Ülkücülerin katıldığı açıklamada bir üst mahkemeye başvuruda bulunulduğu bildirildi.

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz yaptığı açıklamada, Abidin öğretmenin haksız yere tutuklandığını vurguladı, yıllarını FETÖ örgütü içinde geçirdiği kamuoyu tarafından bilinen kişilerin Düzce sokaklarında dolaştığını iddia ederken, “ vatan millet sevdalısı ülkücülerden elinizi çekin” dedi.

 

 

Yılmaz, “ Abidin Gel öğretmenimiz yıllarca Ülkü Ocakları Dergimizde emek vermiş, seminerler düzenlemiş, bir çok öğrenciyi milliyetçi ve mukeddarat insanlar olarak yetiştirmiştir. Ayrıca Abidin Gel öğretmenimiz, bir çok genci sokaklardan elinden tutarak Ülkü Ocaklarına getirmiştir. PKK, FETÖ, DHKPC gibi örgütlerin kucağına düşmemeleri için çaba sarf etti. Bu çalışmaları yapan değerli öğretmenimiz, millet içine çöreklenmiş hain örgütlerin işbirlikçileri tarafından hedefe oturtulmuştur. Abidin Öğretmenin tutuklanması ne maksat taşımaktadır. Yıllarını FETÖ örgütü içinde geçirdiği kamuoyu tarafından bilinen kişiler Düzce sokaklarında dolaşmaktadır. Bizim amacımız adaleti engellemek değil adaletin yerine gelmesine yardımcı olmaktır. Suçsuzluğuna emin olduğumuz arkadaşlarımızı savunma bizim asli görevimizdir. Birlik beraberliği sağlamanın tek yolu adaleti sağlamaktır. Bu son tutuklamalar Türk Milliyetçileri ve Ülkücüleri bu soruşturmaların içine katarak devletimizle karşı karşıya getirmeye yönelik çabalardır. Lakin bizde de bıçak kemiğe dayanmış, sabır taşı zorlanmış, bukalemun kılığındaki hain FETÖcüler kenardan kenardan sıvışmaya başlamıştır. Biz ülkücüler ve milliyetçiler olarak terörün her türlüsü ile mücadelede devletimizin yanındayız. Fakat son soruşturmaların ülkücülerin kıyımına dönüşmesine seyirci kalamayız. Abidin Gel ve diğer arkadaşlarımızın terör propagandası yapmaktan tutuklanması anayasal haklara aykırılık teşkil ettiğinden HSYK’yı da göreve çağırıyoruz. At izinin it izine karıştığı bugünlerde vatan millet sevdalısı Ülkücülerden elinizi çekmenizi istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar6
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU