KÖYLÜLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

....

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney, Dün akşam belediye meclis toplantısında, daha önce  bir kez MHP grubundan Ercan Katırcıoğlu’nun kullandığı kürsüyü 2. kez kullanarak hecinler hakkında açıklamalarda bulundu. MHP’nin verdiği önerge hakkında konuşan Güney, siyasi partilere, STK’lara ve köylere çağrıda bulundu, “ gelin birlikte bu tesisi çalıştıralım koku olursa kapatalım” dedi.

Belediye meclisi Ocak ayı 2. birleşimi dün akşam Salih Keskinli Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının başında Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney, bazı açıklamalar yapacağını söyleyerek kürsüyü kullanmak istedi, “ Bir kez Ercan bey kullanmıştı, bu kez de Ak Parti grubu adına ben kullanmak istiyorum” dedi.

 

 

BİRLEŞTİRDİĞİMİZDE BİR ŞEY VAR!

Güney, “ Aylardır bir çöp tesisi tartışması aldı başını gidiyor.” Diyerek sözlerine başlayan Güney, ilk birleşimde MHP tarafından verilen önergeye, “ Muhatabı meclis değil katı atık birliği” şeklinde cevap verdiğini hatırlatırken, önergenin gündemden düştüğünü belirtti.

Güney, “ Önerge neden verildi, amacı neydi, sadece çöp sorunu mu dile getirildi.sayın Mahmut Tanal bir açıklama yaptı, sadece çöp dökme kararı yeTmiyor, belediye meclisi de bir karar alacak dedi. Bu önerge bu sözün aynısı, meclisin kararı kaldırması yönünde karar almasını istedi. Bu meclis böyle bir karar almadı. Bunu bilmeniz lazım. Bunu alan yer katı atık birliğidir. Mahmut Tanal’ın açıklamasıyla önergeyi birleştirdiğimizde bir şey var ortada. Bazı arkadaşların dediği gibi Düzceli olarak değil, Ben Düzce sevdalısı olarak bu önergeyi kabul etmiyorum. Bazı arkadaşlar ısrarla diyor ki ikametgahını alsın gelsin, benim ikametgahım burada. Kümse de benim üzerime oynamasın.” Dedi.

 

ÇUKUR İDDİASINI KABUL ETMİYORUM

Güney, “ Bazı arkadaşlarımız tarafından ısrarla bu bir çöp tesisi mi, bu bir çukurdur iddiasını kesinlikle kabul etmiyorum. Hak edişin belgeleri var, aşağıya sızıntı yok. Modern tesis olma yolunda adım atılmış şu anda yarım bırakılmış bir tesis. İSKİ’nin yönetmeliğinde il sınırları dışında çevre planı uygulanır diyor, katı atık depolama tesisi yapılır diyor.” Diyerek mahkemenin aldığı kararı anlattı.

 

KOKARSA KAPATALIM

MHP’nin verdiği önerge ile katı atık depolama tesisinin kullanılmamasının istendiğini söyleyen Güney, “ burası hukuken açık ve kullanılması gerekiyor” derken, “ olur kapatalım, peki nereye kuracaksınız” şeklinde konuştu.

Güney, “ Kimse kusura bakmasın, hepimiz Düzce’de yaşıyoruz. Sen daha az Düzcelisin ben daha çok Düzceliyim böyle bir kavram yok. Bu geminin içindeyiz.” diye konuşurken, Başkan Vekili Salih Keskinli’nin “ Ali bey toparlayın” sözüne istinaden ise, “ konuşmak istiyorum” şeklinde cevap verdi. Güney, “ Ben bir vatandaş olarak konuşuyorum, bütün siyasi partilere öneriyorum, bütün STK’lara öneriyorum. 3 köy halkımıza öneriyorum. Gelin bu tesisi birlikte çalıştıralım, eğer bir koku, sinek olursa lütfen kaldıralım.” Derken Keskinli yine sözlerini tamamlaması yönünde Güney’i uyardı.

Güney’in konuşmasının ardından MHP Grup Başkan Vekili Ercan Katırcıoğlu, “ 16 milyonu kurtarma peşinde olmasın, kanunun üstünde kimse olamaz” dedi. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU