YILMAZ:AKIBETLERİ BELLİDİR

...

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, terör örgütlerinin Türkiye’yi bölemeyeceğini ve akıbetlerinin belli olduğunu söylerken, geçtiğimiz günlerde Abidin Gel ile ilgili yaptıkları açıklamanın yanlış anlamaya neden olduğunu belirtti, “ ülkücülerden asla terör örgütüne yardım ve yataklık eden veya propagandasını yapan kişi çıkmaz, çıkmayacaktır.” Dedi.

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, İzmir adliyesine yapılan terör saldırısının, o saldırıda kahramanca şehit olan Fethi Sekin gibi bu topraklarda Hasan Tahsinler, Fırat Çakıroğlular, Ömer Halisdemirler gibi  kahramanların bitmeyeceğini gösterdiğini söyledi.

 

 

Yılmaz, “ İzmir adliyesi önünde yüzlerce insanı katletmeye yönelik bombalı hain saldırı kahraman Türk Polisi Fethi Sekin tarafından önlenmeye çalışılmasına rağmen, kahraman polisimizin ve adliye çalışanımızın şehit olması Türk Milletini derinden üzmüştür. Bu saldırıyı, canını hiçe sayarak şehit olma pahasın vatanını ve milletini düşünüp otomatik silahların önüne kendi beylik silahıyla çıkarak son mermisine kadar mücadele eden Fethi Sekin kardeşimiz önlemiştir. Saldırıyı kahramanca önleyen kahraman polisimiz Fethi Sekin, bu topraklarda Hasan Tahsinler, Fırat Çakıroğlular, Ömer Halisdemirler ve adını saymaya günlerin yetmeyeceği kahramanların bitmeyeceğini göstermiştir.” Dedi.

Türk Milletinin Kurtuluş savaşının post modern şekilde devam ettiğini söyleyen Yılmaz, terör örgütlerinin akıbetlerinin Çanakkale ve Sakarya’dakinden farklı olmayacağını ifade etti.

Yılmaz, “Son günlerde artan terör olayları ülkemizin dört bir yandan kuşatıldığını bize göstermektedir. Emperyalist ülkelerin vatanımızı bölmeye yönelik çalışmaları devam etmektedir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti ile beraber başlatmış olduğu Kurtuluş savaşı post modern halde ara vermeden devam etmektedir. Bu emperyalist güçler ve işbirlikçisi PKK, FETÖ, DAEŞ ve benzeri maşaları savaşın hangi türüyle üzerimize gelirse gelsinler akıbetleri Çanakkale veya Sakarya’dakinden farklı olmayacak, yüce Türk Milletini bölemeyeceklerdir.” Şeklinde konuştu.

Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Ülkücü öğretmen Abidin Gel’in tutuklanması ile ilgili olarak yaptıkları açıklamanın kamuoyunda yanlış anlaşıldığını belirtirken amacın yargıyı etkilemek olmadığını söyledi, , Ülkücülerden asla terör örgütüne yardım ve yataklık eden veya propagandasını yapan kişi çıkmayacağını savundu.

Yılmaz, “ Bizim amacımız suçu ve suçluyu övmek, yargılamayı etkilemek değildir. Camiamızın mensubu olan, geçmişi bildiğimiz arkadaşımıza istinat edilen  suçla ilgili olamayacağına ve suçu kesinleşene kadar herkesin masum olduğuna inandığımız için bu açıklamayı yaptık. Herkesin şunu bilmesini isteriz. Ülkücülerden asla terör örgütüne yardım ve yataklık eden veya propagandasını yapan kişi çıkmaz, çıkmayacaktır. Yüce Türk adaletine güvenimiz tamdır.” Dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU