DÜZCELİLER SOĞUK VE KARA RAĞMEN YÜRÜDÜ

...

Soğuk ve karlı havada Sarıkamış harekatı ve Sarıkamış şehitleri yapılan yürüyüşle anıldı. Anma yürüyüşü için belediye önünden toplanan Düzceliler şehitlikte yapılan törenle Sarıkamış şehitlerini andılar.

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe Düzceli gençler ve vatandaşlar soğuk havaya rağmen büyük ilgi gösterdi. Soğuk ve kara rağmen Düzceliler anma yürüyüşüne büyük ilgi gösterirken 2 kilometrelik yürüyüş boyunca yürüyüşe katılanlar “Şehitler ölmez vatan bölünmez, şehidim hakkını helal et bize” sloganları attı.

 

 

Sarıkamış şehitleri anısına yapılan yürüyüşe Düzce Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Özdemir, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, İl Müftüsü Selami Emen ile gençler ve vatandaşlar katıldı. Belediye önünde başlayan yürüyüş şehitlikte sona erdi. Şehitlikte yapılan törenlerde ise saygı duruşu ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim okundu. Program İl Müftüsü Selami Emen’in yaptığı dua ile sona erdi.

Yürüyüşün sonunda ise soğuktan üşüyen katılımcılara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli tarafından sıcak salep ikramı yapıldı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU