FİRARİ İŞADAMLARINA ÇAĞRI!

...

Yeni yayımlanan KHK’larda yurtdışına kaçan örgüt mensuplarıyla ilgili madde dikkat çekti. Buna göre, ‘yurda dön’ çağrısına uymayanlar vatandaşlıktan çıkarılacaklar. FETÖ'ye yönelik dava ve soruşturmalarda haklarında yakalama kararı olan Düzceli bazı iş adamlarının da vatandaşlıktan çıkartılması an meselesi.

15 Temmuz’da Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından FETÖ'nün bazı üyeleri yurt dışına kaçtı. FETÖ soruşturmaları ve davalarında haklarında yakalama kararı olan birçok şüpheli yurt dışında bulunuyor. Yayımlanan son KHK'larla birlikte, yurtdışına kaçan terör örgütü mensubu ya da şüphelilerinin vatandaşlıktan çıkarılmaları gündeme gelebilecek. Söz konusu şahıslar "yurda dön" çağrısına rağmen Türkiye'ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılabilecekler.

Düzce’de de örgütün kasası olarak bilinen bir çok tanınmış işadamının da halen firari durumda olduğu biliniyor. Yeni yayımlanan KHK’larda yurtdışına kaçan örgüt mensuplarıyla ilgili madde yer alırken, yurt dışında firari durumda olup da ‘yurda dön’ çağrısına uymayanlar vatandaşlıktan çıkarılacaklar.

 

 

Halen yurtdışında firari durumda Düzce’den de  onlarca isim bulunuyor.Yurt dışında olduğu bilinen Düzceli işadamlarından, Bolu Dağı’nda yıllardır faaliyet gösteren ve FETÖ'ye finansal destek sağladığı belirlendikten sonra kapatılan "İsmail’in Yeri" adlı et lokantasının sahibi İsmail Çolak’ın Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da görüldüğü iddia edilirken,  yine yurt dışında olduğu bilinen  DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır ve işadamı İbrahim Çelik gibi FETÖ’nün önde gelen isimlerinin vatandaşlıktan çıkartılması an meselesi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçtiğimiz Kasım ayında verdiği, FETÖ soruşturmalarındaki son rakamlara bakıldığında hakkında yakalama kararı çıkartılan 60 kişi olduğu bildirilirken, yurtdışına kaçtığı tespit edilen işadamları yurda dönmedikleri takdirde vatandaşlıktan çıkartılacaklar.

 

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU