HAYIRSEVER İŞADAMINDAN OKUL

...

Akçakoca’nın tanınmış iş adamlarından Esvet Sarıoğlu, geçtiğimiz sene kaybettiği öğretmen eşi Dilek Sarıoğlu’nun adını yaşatmak adına yaptıracağı okul için bugün valilikte protokol imzalandı. Vali Dağlı imza töreninde Düzce’de okul anlamında hayırseverlerin desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Akçakoca’lı iş adamlarından Esvet Sarıoğlu’nun yaptıracağı okul için bugün Valilikte protokol imzalandı. Vali Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Esvet Sarıoğlu protokolü imzalarken, Vali Dağlı, Düzce’de tüm okulların tekli eğitime geçmesi için hayırseverlerin ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

Vali Dağlı, “Okullaşma anlamında yeni okullara ihtiyacımız var. İl merkezimizde 8 okulda ikili öğretim devam ediyor. Bu anlamda hayırseverlere ihtiyacımız var. 8 okul az değil. Sayın Cumhurbaşkanımız 2019 tarihi itibarıyla tekli öğretim yönündeki çalışmaların bitirileceği talimatı verdi. İl olarak hedefimizi 2017 yılı içerisinde tekli öğretime tüm okullarımızda geçmeyi hedefliyoruz. Bunu hayırseverlerimizin desteği ile yapacağız.” Dedi.

Vali Dağlı daha sonra TEOG’dan tam puan alan Mevlana Yunus ve Elif Nisa’yı  makamında kabul etti. Vali Dağlı öğrencilerin başarılarının devamını dileyerek, onların motivelerini artırmak amacıyla hediyeler verdi.

 

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Düzce’de en çok merak edilen TEOG’da başarının yakalanıp yakalanmadığıydı. Konu ile ilgili olarak Düzce Valisi Zülkif Dağlı açıklamalarda bulundu.

Düzce’de ilk kez Türkiye ortalamasının üzerine çıkıldığının altını çizen Dağlı, “ TEOG sınav sonuçlarına baktığımızda Düzce’de ilk defa Türkiye ortalamasının üstüne çıktık. Bakanlık bunun sayısını açıklamıyor. Sıralama vermek yasak. Geçen yıl Düzce olarak ortalamanın altındaydık. Bu sene ise ortalamanın üzerine çıktık. 6 dersten sınavlara giriliyor. 6 ders toplanıyor. Genel ortalama ortaya çıkıyor. Bu genel ortalama da şu sayı tam bir orta diyemeyiz. Bakanlık bunun açıklanmasını istemiyor. Bu genel ortalamaya göre Düzce ili olarak ortalamanın üzerine ilk kez çıktık. Çalışıldığı zaman gayret edildiği zaman üst sıralarda yer alıyoruz. Okullarıma fotokopi makineleri verdik. Bol miktarda deneme sınavları yapılıyor. Öğretmenlerimiz öğrencileri takip ediyor. Bu da eğitimde başarıyı yakalamamızı sağlıyor. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini alıyoruz diyebiliriz” dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU