KESKİN YENİ ANAYASA’YI ANLATTI

..

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, yeni Anayasa Paketinde  muhalefet partisinin savunduğu gibi tek adamlığın söz konusu olmadığını söyledi, Nisan ayında Türk Milletinin önüne gelecek Anayasa için “halk karar verecek” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, dün akşam Günden Programında Mehmet İbrahimoğlu’nun canlı yayın konuğu oldu. Programın ilk bölümünde yeni Anayasa paketi konuşulurken, Keskin, Anayasa Maddelerine geçilmesi teklifinin oylanmasını izlediklerini söyledi, darbeci zihniyetin oluşturduğu anayasanın artık Türk Milletine dar geldiğini belirtti.

 

 

MİLLETİN İRADESİ ÜZERİNE İRADE OLAMAZ

Keskin, “ Bu değişiklik aslında Türkiye’nin önemli bir mihenk taşı.  Yeni Anayasa’yı desteklemeyen, farklı tavırlar içinde olan insanlar mutlaka olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde de milletin iradesinin üzerinde hiçbir irade olmaz.Bizim savunduğumuz şey budur. Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesinden sonra Türkiye’de farklı bir döneme girildi. Darbeci zihniyetlerin oluşturduğu Anayasa artık bu millete dar gelmektedir. ” Dedi.

Anayasa’nın değişmesi gerektiği konusunda hem fikir olunduğunu ancak içeriği konusunda farklı görüşler ortaya çıktığını söyleyen Keskin, CHP’nin savunduğunun aksine güçler ayrılığı prensibi ile herkesin görevini yapacağını, meclisin denetleyecek bir konumda olacağını belirtti.

Nisan ayında Anayasa’nın Türk milletinin önüne geleceğini ve halkın karar vereceğini söyleyen Keskin, “ Tek adamlık bir şey söz konusu değil” dedi.

 

ERDOĞAN ÖLÜRSE NE YAPACAĞIZ

Keskin, “ Cumhurbaşkanımız 15 yıl bu ülkeye hizmet vermiş, ülkeyi bir yerlerden almış bir yerlere getirmiş tabiî ki insanların sevgisini kazanacak. Yarından sonra hak baki olduğunda mutlaka Sayın Cumhurbaşkanımız her ölümlü gibi o da bu dünyadan öbür dünyaya göç edecek. Bu bizim için de sizin için de geçerli. O zaman bu milletin evlatları yeni insanlar çıkartacak. Yeni insanlar memleketi yönetecek. Recep Tayyip Erdoğan çok seviliyor doğru, ölürse ne yapacağız, bütün yetkileri ona mı vereceğiz. Şu anda da yetkiler belli yerlerde, bu yetki karmaşasının giderilmesi gerekiyor. Bu sistem ülkenin bürokrasisinin ve ilerlemesinin daha hızlı olacağı, kararların daha hızlı alınmasını getirecek. Bununla alakalı bir sistem oluşturulmaya çalışılıyor.” Şeklinde konuştu.

Keskin, Ocak ayı sonunda Anayasa paketini anlatmaya başlayacaklarını söyledi, sahaya çıkarak halka anlatacaklarını ifade etti.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU