BALİ’DEN SATIN ALINAN TAŞLAR NE OLDU?

...

2015 yılında yaptığı Endonezya ziyaretinde, Düzce Lisesi parkına yapılacak çeşme için Bali Adasından “ sudan ucuz” diyerek doğal taş satın alan Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in, geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanana çeşmede kullanılan taşların Denizli’den geldiğini açıklaması kafaları karıştırdı. O günlerde, “ kargo işlemlerini hallediyoruz” dedi taşların ne olduğu merak ediliyor. 

Düzce Lisesi alanına yapılan Konuralp Çeşmesinin kaideleri geçtiğimiz günlerde yerleştirildi.

 

Konuralp Gazi ile aslan ve at figürlerinin olduğu çeşme il ilgili olarak Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in yaptığı açıklamada, çeşmenin yapımında kullanılan doğal taşların Denizli’den geldiğini söylemesi, 2 yıl önce yapılan bir açıklamayı akıllara getirerek kafalarda soru işareti yarattı.

Konuralp çeşmesinin Denizli’de bir atölyede üretilerek getirildiğini ve monte edildiğini söyleyen Başkan Keleş, çeşmenin maliyeti ile ilgili soruyu da yanıtlamış ve 1 milyon liraya mal olduğunu bildirmişti.

Başkan Keleş’in çeşmenin yapımında kullanılan doğal taşların Denizli’den geldiğini açıklaması, 26 Kasım 2015 yılında, DESOB Başkanı ve üyelerinin kendisini bir ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları akıllara getirdi.

O ziyaretten birkaç gün önce Endonezya’ya giden Başkan Keleş, izlenimlerini paylaşırken, “Bali Adası Dünyanın en önemli taş işleme merkeziymiş. Gittim orada bir baktım ki cennete gitmişiz. Düzce Lisesinin alanına park yapıyoruz. Parkta tarihi görüntü ortaya çıkartacak doğal taşlarla bir çeşme yapmak istiyoruz. Kaç tane mühendis mimarla çalıştıysam istediğim işi çıkartamadım. Roma çeşmesi gibi dedim doğal taşlardan yapılma. Bir baktım ki envai çeşidi var.hemen iki üç tane beğendik satın aldık.Çok da ucuz sudan ucuz. Şimdi kargo işlemlerini yapıyoruz, inşallah gelecek. Buradan da haber veriyoruz basına ayrıca. Düzce Lisesi parkına muhteşem tarihi görüntülü aşağı yukarı 20,25 metre genişliğinde 4,5 metre yüksekliğinde tam bir tarih görüntüsü, tabi içine buda heykelleri konulmuş onları çıkarttırdık, yerine ağzından su akacak aslanlar modifiye ettik.” Şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Başkan Keleş’in o gün, Bali adasından doğal taş satın alındığını,  bugün ise Denizli’den gelen doğal taşlarla çeşmenin yapıldığını söylemesi kafalarda soru işareti yarattı. Bali’den satın alınan “Sudan ucuz” doğal taşların ne olduğu merak ediliyor.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU